Afiša

JEĻENA VAENGA / ЕЛЕНА ВАЕНГА, Liepājas Olimpiskais centrs

JEĻENA VAENGA / ЕЛЕНА ВАЕНГА, Liepājas Olimpiskais centrs
JEĻENA VAENGA / ЕЛЕНА ВАЕНГА, Liepājas Olimpiskais centrs
KUR
KAD
Svētdiena, 17. februāris, 19:00 - 21:00
JEĻENA VAJENGA

Mūsdienās ar Jeļenu Vajengu nav jāiepazīstina. Viņai nepatīk spilgtie epiteti, ar kuriem viņu apvelta mūzikas kritiķi un žurnālisti: Māksliniece, Dzejniece, Šansona Karaliene utt. Viņa sevi dēvē ļoti vienkārši – mūziķe. Viņas dziesmas ir atklātas un jūtu pilnas. Jau daudzus gadus Jeļena ir miljonu cilvēku iemīļotākā dziedātāja Krievijā un aiz tās robežām, pateicoties viņas neviltotajai mīlestībai pret Mākslu kopā ar Talantu un neticamu Uzcītību. Viņas panākumu noslēpums ir acīmredzams, tas ir viegli pamanāms. Viņas trumpis – tā ir Vienkāršība un Sirsnība!

Ļoti bieži mēs vēlamies ielūkoties kāda cilvēka iekšējā pasaulē, un ja tā ir jo īpaši bagāta, kā Jeļenai Vajengai, tad šis ceļojums var kļūt vēl jo vilinošāks. Ar vienu rindiņu „aizsniedz ar roku – tava….” var aprakstīt to, cik viņa ir tuva, patiesa un saprotama ikvienam.
„Šopēns”, „Meitene”, „Karaliene”, „Ņeva”, „Lidosta”… Šīs un daudzas citas dziesmas ir atradušas savu ceļu uz skatītāju sirdīm, jo katrs var tajās saklausīt savas dzīves stāstu.

Mūsdienās, interneta un sociālo tīklu laikmetā, kad jauns mākslinieks var vienā mirklī kļūt „slavens”, pateicoties mākslīgai, vīrusveidīgai popularizēšanai, Jeļena bez videoklipu rotācijas televīzijā, bez reklāmas tehnoloģiju izmantošanas internetā un citām viltībām vienalga paliek savas popularitātes virsotnē. 

Šodien Jeļena Vajenga ir viens no tiem retajiem māksliniekiem, kuram tiešām tici kā savam tuvam draugam. Daudzus klausītājus lielā mērā pievilina viņas vaļsirdība un nevēlēšanās cīnīties par popularitāti un reitingiem, viņas gadījumā tam nav sevišķas nozīmes. Daudzu gadu garumā Jeļenas un viņas kolektīva vieskoncerti ir notikuši un joprojām notiek tādā režīmā, ka lielākā dzīves daļa tiek veltīta ceļam. No vilciena loga vērojot blāvo gaismu Krievijā esošajās mājās, kuras ir izkaisītas pa neizmērojamajiem plašumiem tālu no Maskavas un Sanktpēterburgas, Jeļena ir sapratusi, ka daudziem cilvēkiem nav svarīgi tādi jēdzieni kā TOP vai Reitings, viņi meklē VAĻSIRDĪBU un MIERINĀJUMU mūzikā. Tādēļ kopā ar savu unikālo kolektīvu Jeļena uz skatuves rada muzikālu pasauli, kurā ir savijušies visdažādākie stili un žanri: autordziesma, Rietumeiropas mūzika (funk, soul, boss nova, folk rock, rock), sena krievu romance, pasaules tautu mūzika (ukraiņu, krievu, baltkrievu, spāņu un citu tautu dziesmas). Un daudzas no tām viņas izpildījumā rod jaunu dzīvi.

Izejot uz skatuves, Jeļena nevis vienkārši izpilda savu priekšnesumu, viņa aicina klausītājus uz grēksūdzi. Katrs viņas koncerts – tas ir monologs ar skatītāju – visa, kas ir mūžīgs un mūsdienās īpaši nozīmīgs, idejas. Viņa nekad nav paredzama, katra parādīšanās uz skatuves – tā ir jauna izrāde ar īpašu dramaturģiju un attieksmi pret auditoriju. Tas ir „Jeļenas Vajengas teātris”… 

Jeļena Vajenga: „Atnākot uz manu koncertu, pirmais, ko Jūs padomāsiet, ir tas, vai tiešām esat ieradušies uz Vajengas koncertu? Es saceru un izpildu pavisam atšķirīgu mūziku, diametrāli pretējas dziesmas. Un es vienmēr saku: lai kaut ko par mani saprastu, ir vienkārši jāierodas uz manu koncertu”.

Papildus informācija: https://www.facebook.com/youareevents.lv

Pirkt biļeti: