Afiša

Raņevska. Vientuļā izsmējēja / Раневская. Одинокая насмешница, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle

Raņevska. Vientuļā izsmējēja / Раневская. Одинокая насмешница, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle
Raņevska. Vientuļā izsmējēja / Раневская. Одинокая насмешница, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle
KUR
KAD
Trešdiena, 18. aprīlis, 2018 19:00 - 21:00
“RAŅEVSKA. VIENTUĻĀ IZSMĒJĒJA”
F. RAŅEVSKAS GRĀMATAS “VIENTUĻĀ IZSMĒJĒJA” INSCENĒJUMA AUTORE UN REŽISORE – JEKATERĪNA PIKOVAJA.

Šī ir īpaša komēdija, jo tās galvenajā lomā ir ne tikai pati Faina Raņevska, bet arī viņas neatkārtojamais humors, kuru nav izdomājuši ne izrādes autori, ne aktieri. Tas ir patiesais F. Raņevskas humors, kas gūts no cilvēku atmiņām, kuri viņu ir pazinuši, un grāmatām, kuras par viņu ir sarakstītas.

Vai ir iespējams apvienot jautrību ar skumju asarām acīs? Smieklu šalti ar ciešanās sarāvušos sirdi? Tas ir iespējams, ja stāsts ir par tādu cilvēku kā F. Raņevska.

Dramatiskā komēdija aicina skatītājus ielūkoties pārsteidzošajā un neatkārtojamajā ģeniālās aktrises F. Raņevskas pasaulē. Viņas domas, jūtas, pārdzīvojumi un rīcības ir tik dziļas un neparastas, ka skatītāji sastinguši vēros uzvedumu, baidoties pakustēties visas izrādes laikā. Aktieri runā Fainas valodā un vārdiem – viņiem vienkārši nav bijis nepieciešams labot slavenās Raņevskas teikto vai sacerēt kaut ko jaunu.

Tieši tādēļ F. Raņevsku var droši dēvēt par pilnvērtīgu izrādes līdzautori.

Uzvedumā ir divi galvenie varoņi: pati aktrise un viņas neparastā un smalkā humora izjūta. Faina Raņevska ir ļoti dažāda. Skatītāji redz viņas trauslo un jutīgo dvēseli ar asarām acīs, kad pēkšņi viss mainās un uz skatītājiem lido asi vārdi it kā no pavisam cita cilvēka mutes; no tāda cilvēka, kas ir lepns, spēcīgs un skaists savā iekšējā vientulībā. Aktieri uzvedumu izspēlē vienā paņēmienā, vienā elpas vilcienā, kurā smieklu šaltis skan reizē ar sirdi plosošām ciešanām.

Šī izrāde ir veltījums un sajūsmas un goda izpausme izcilajai krievu aktrisei. Pēc šādas izrādes skatītājs aizies klusi, saudzīgi pieverot durvis uz Raņevskas pasauli un dvēselē saglabājot satraukuma pilnas sajūtas, kas radušās pēc pieskaršanās kaut kam dziļam, spilgtam un neatkārtojamam...

Izrādes autore un režisore: Jekaterīna Pikovaja

Lomās: Jūlija Rudina, Nataļja Ližina, Olga Miropoļska, Zoja Burjaka, Sergejs Gamovs

Ilgums: 02.20

Papildus informācija: http://www.facebook.com/youareevents.lv

Pirkt biļeti: