5 dzīves gudrības, kas atvieglos mājas uzkopšanu

Mājas uzkopšana ir neizbēgama - vai nu tas patīk vai nē. Ir cilvēki, kuri māju tīra ar prieku, bet lielākajai daļai tas ir nepatīkams rutīnas pienākums. Tomēr sakārtota māja rada harmoniju, kārtības sajūtu. Kad viss salikts savās vietās, sakārtots un uzkopts, tad arī mājās patīkamāk uzturēties. 

Lai mājas uzkopšana nesagādātu liekas galvassāpēs, esam sagatavojuši 5 dzīves gudrības, kas atvieglos mājas uzkopšanu.

• Uzturēt mājās kārtību ik dienu
Lai mājas uzkopšana neliktos kā slogs, ka vienā reizē jāiztīra pilnīgi viss, un lai uzkopšanai nebūtu jāzaudē diena vai pat divas, ir vērts ikdienas dzīvē ieviest paradumu mājas uzkopšanai veltīt laiku katru dienu. Tās var būt pat tikai 15 minūtes dienā, kad varat veltīt laiku, lai iztīrītu kādu plauktiņu, noslaucītu putekļus vai nomazgātu plīti. Šādā veidā mājas uzkopšanu var apvienot arī ar citām nodarbēm, piemēram, runāšanu pa telefonu, mūzikas vai audiogrāmatas klausīšanos. Turklāt, ja dienā veltīsiet kaut dažas minūtes mājas uzkopšanai, tad vieglāk būs uzturēt mājās kārtību un tīrīšana prasīs arvien mazāk laika.

• Radušos nekārtību savākt uzreiz
Ja kaut kas izlijis vai nosmērējies, labāk saslaucīt to uzreiz, nevis pēc brīža vai nākamajā dienā. Ja kaut kas paspējis piekalst, ir jāpieliek lielākas pūles, lai visu notīrītu pēc tam, turklāt arī tas prasa ilgāku laiku, nekā satīrīt visu uzreiz. Tas attiecas arī uz netīrajiem traukiem, ja nu tomēr nesanāk traukus nomazgāt uzreiz, tajos noteikti jāielej ūdens, lai izvairītos no ēdienu atlieku piekalšanas pie trauku virsmas. Arī plīti vēlams notīrīt uzreiz pēc lietošanas, tas ļaus ietaupīt laiku uzkopšanai nākotnē. 

• Izmantot tautas un vecmāmiņas gudrības mājas uzkopšanai
Mūsdienās sadzīves ķīmija pieejama plašā klāstā, tomēr ķīmija paliek ķīmija, un tā nodara kaitējumu dabai un cilvēkiem. Ir vērts ieklausīties tautas un vecmāmiņas gudrībās, kā mājas uzkopšanai izmantot dabīgos līdzekļus. Vispopulārākie dabīgie mājas uzkopšanas līdzekļi ir etiķis un dzeramā soda, gan atsevišķi, gan sajauktas kopā šīs vielas palīdz atbrīvoties no piedeguma, traipiem un pat pelējuma. Internetā ir iespējams sameklēt daudz recepšu, kā dabīgos līdzekļus izmantot uzkopšanā. 

• Nodrošināties ar kvalitatīvu mājas uzkopšanas tehniku un piederumiem
Lai mājās nodrošinātu ideālu tīrību un kārtību, nepieciešama laba un kvalitatīva tehnika, kā arī uzkopšanas piederumi, sākot no putekļu lupatiņām beidzot ar putekļsūcēju. Jo kvalitatīvāka sadzīves tehnika, jo vieglāka mājas uzkopšana, tāpēc dažreiz cilvēkiem sadzīves tehnikas iegādē palīgā nāk aizdevumi internetā. Ir vērts padomāt par daudzfunkcionālas tehnikas iegādi, lai ar vienu ierīci varētu iztīrīt visu māju, piemēram, putekļsūcēju, kas gan izsūc putekļus, gan nodrošinās mitro uzkopšanu. Iegādājoties daudzfunkcionālas iekārtas, būs gan iespēja ietaupīt naudu, jo nebūs jāpērk dažādas ierīces, gan iespēja ietaupīt vietu mājās, jo viena ierīce aizņems daudz mazāk vietas nekā, piemēram, 5 dažādas ierīces.

• Uztvert mājas uzkopšanu kā mediatīvu procesu
Viens no veidiem, kā mājas uzkopšanu padarīt vieglāku, ir mājas tīrīšanu pārvērst par mediatīvu procesu, kas ieviesīs harmoniju un sakārtotību ne tikai mājās, bet arī domās. Koncentrējoties uz konkrēto uzkopšanas darbu ir iespējams uz brīdi atslēgties no dienas rūpēm un nedomāt ne par ko citu. Arī veco lietu un krāmu savlaicīga izmešana ļaus justies labāk, jo tā ir iespēja atbrīvot vietu jaunām, skaistām lietām.