7 paradumi, kas palīdz iekrāt naudu

Lielai daļai cilvēku nauda ir ierobežots resurss, tādēļ ir vērts domāt par to, kā veidot iekrājumu dažādu nozīmīgu mērķu sasniegšanai. Šajā tūlītējā prieka pasaulē, kad vilinošās iespējas pieejamas ik uz soļa, ir vienkārši pazaudēt kontroli pār finansēm, aizmirst par uzkrājuma veidošanas nozīmi un iekļūt parādos. 

Pat tad, ja kredītsaistības nav jūsu galvenā problēma, jums noteikti ir citi mērķi, kuru dēļ vēlaties mazliet ietaupīt. Labā ziņa ir tā, ka ir daudz veidu, kā, nedaudz mainot ikdienas ieradumus, var papildināt uzkrājumu. 

Ēdienreižu plānošana
Ēšana ārpus mājas ir dārga, tādēļ, plānojot ēdienreizes turpmākajām dienām un gatavojot mājās, ietaupīsiet naudu un, iespējams, arī kalorijas. 

Nedēļas nogalē veltiet mazliet laika, lai izplānotu maltītes nākamajai nedēļai, izveidojiet iepirkumu sarakstu un dodieties uz pārtikas veikalu. Šādā veidā samazināsies spontānu pirkumu risks, līdz ar to pārtikai tiks iztērēts mazāk. 

Kafijas gatavošana mājās
Daudzi mīl kafiju dzert ārpus mājas, taču tā tiek iztērētas diezgan ievērojamas naudas summas. Saskaitīt, kādu summu ik mēnesi iztērējat par kafiju, var būt visai šokējošs atklājums. Ja nopietni apsverat iespēju ietaupīt naudu, pagatavojiet kafiju mājās. 

Atteikšanās no TV abonementa
Tas var būt visai radikāls solis, bet TV neskatīšanās palīdz ietaupīt – gan naudu, gan laiku. Ieviesiet ieradumu brīvo laiku pavadīt citādi un ietaupīto naudu novirziet citiem – svarīgākiem – mērķiem. 

Pārdomas pirms pirkuma veikšanas 
Vērtīgs ieradums ir pirms pirkuma veikšanas dot sev laiku pārdomām – īpaši svarīgi tas ir pirms lielākiem pirkumiem. Tas palīdzēs izvērtēt, cik svarīgs šis pirkums patiesībā ir. Ja atvēlēsiet sev laiku pārdomām, būs lielāka iespēja, ka pirkumu vēlāk nenāksies nožēlot. 

Gudra kredītu noformēšana
Šobrīd dažādi kredīti pieejami plašā izvēlē, un tie paredzēti dažādām situācijām. Arvien populārāki kļūst arī nebanku kredīti. Par tiem izskan dažādi mīti, tādēļ, apsverot aizdevuma noformēšanu, ir vērts zināt patiesību par dažādiem aizdevuma veidiem. Tas palīdzēs pieņemt gudru lēmumu un izvairīties no kļūdām, kas var negatīvi ietekmēt finansiālo situāciju. 

Atbildīga kredītu atmaksa
Lai arī kāds aizdevums tiktu noformēts, tā atmaksa jāizvirza kā prioritāte. Ja kredīti ir vairāki, sāciet ar dārgāko aizdevumu atmaksu – maksājiet visus kredītmaksājumus vismaz minimālajā apmērā, papildus maksājiet lielāku summu aktuālā kredīta dzēšanai. 

Samaziniet komunālo maksājumu rēķinus
Elektrību un ūdeni daudzi uzskata par pašsaprotamiem. Ir ērti iziet no telpas, atstājot tajā apgaismojumu, taču tas palielina komunālo maksājumu rēķinu. Ieviesiet ieradumu izslēgt gaismu ik reizi, kad izejat no telpas. Izslēdziet arī ierīces, kad tās nelietojat.

Lai ietaupītu naudu un palielinātu uzkrājumu, dažkārt nevajag daudz – atliek mainīt tikai dažus ikdienišķus paradumus.