Ērtu nokļūšanu Liepājas lidostā sola nodrošināt arī ar pilsētas sabiedrisko transportu

Ventspils, 14.marts, LETA. Sākot iekšzemes lidojumus no Liepājas uz Rīgu, ērta pasažieru nokļūšana Liepājas lidostā tiks nodrošināta arī ar pilsētas sabiedrisko transportu, aģentūru LETA informēja SIA "Aviasabiedrība Liepāja" valdes loceklis Agris Sprūde.

Liepājas lidosta atrodas Grobiņas pagasta Cimdeniekos, aptuveni septiņu kilometru jeb desmit minūšu brauciena attālumā no Liepājas centra. Jau pašlaik starp Liepāju un Grobiņu regulāri kursē 2.maršruta autobuss, un pieturvieta izveidota arī lidostā. Līdz ar to lidostā ar sabiedrisko transportu būs iespējams ērti nokļūt gan liepājniekiem, gan Grobiņas iedzīvotājiem, skaidroja Sprūde.

Ar "Liepājas autobusu parku" vēl nepieciešams vienoties par izmaiņām autobusu kursēšanas laikos, lai pielāgotu tos avioreisiem, jo pašlaik tik agri no rītiem autobuss vēl nekursē, skaidroja Sprūde. Viņš prognozēja, ka līdz maija vidum, kad sāksies lidojumi uz Rīgu, izmaiņas autobusu kursēšanas laikos tiks veiktas. Pērkot biļeti pie autobusa vadītāja, par braucienu ir jāmaksā 80 centi.

Lidostas teritorijā ir arī norobežots stāvlaukums, kur būs iespējams atstāt automašīnas - arī uz ilgāku laiku. Pagaidām nav plānots iekasēt maksu par stāvlaukuma izmantošanu. "Protams, lidostā ērti ir iespējams nokļūt arī ar taksmometru," piebilda Sprūde.

Jau ziņots, ka Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" 16.maijā sāks iekšzemes lidojumus no starptautiskās lidostas "Rīga" uz Liepāju, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

Aviokompānija no Rīgas uz Liepāju lidojumus veiks trīs reizes nedēļā ar "Bombardier" Q400 NextGen lidmašīnu. Lidojums ilgs 40 minūtes. Vienvirziena biļetes cena ir, sākot no 15 eiro, ieskaitot lidostas nodevas un transakcijas maksu.