Kvalitatīvi saules paneļi uzņēmuma nodrošināšanai ar elektrību

Neziņa par energoresursiem un to izmaksām nākotnē šobrīd ir viena no aktualitātēm ikvienā uzņēmumā, jo tiek domāts, kā samazināt riskus un izdevumus, kā ieviest alternatīvus risinājumus, kas palīdzētu veiksmīgāk pārdzīvot energotirgus satricinājumus. Saules paneļi ir viens no biežāk pārcilātajiem variantiem, jo tas jau ir labi pazīstams, ar reālu un pierādītu efektivitāti, kā arī pieejams ikvienam uzņēmumam. Saules paneļi ir pielāgojami katra uzņēmuma vajadzībām un patēriņam, lai nodrošinātu optimālu elektroenerģijas daudzuma ražošanu.

Kāpēc uzstādīt saules paneļus?

Lai gan šobrīd par saules paneļiem mudina domāt iespēja nākotnē samazināt izdevumus par elektrību un mazināt neatkarību no cenu svārstībām biržā, tomēr tie nebūt nav vienīgie iemesli, kāpēc ir vērts apsvērt saules paneļu uzstādīšanu uzņēmumā. Protams, finansiālais aspekts uzņēmējdarbībā ir noteicošais, kas mudina pieņemt lēmumus par pārmaiņām un uzlabojumiem. Bet mūsdienās bizness nav nodalāms no vides jautājumiem un sociālās atbildības. Uzņēmējiem, kuri vēlas būt konkurētspējīgi, veidot mūsdienīgu un atbildīgu tēlu, ir jādomā, ka samazināt ietekmi uz vidi, kā izdarīt “zaļākas” izvēles un integrēt savā darbībā dažādus inovatīvus risinājumus, kas ļauj optimizēt resursu patēriņu, samazināt izmešus, nepārstrādājamos atkritumus utt. Saules enerģija ir videi draudzīgs un atjaunīgs resurss, kas visiem ir pieejams un ar saules paneļu palīdzību pārvēršams tādā formā, kuru var izmantot elektroierīču darbināšanai, apgaismojumam, telpu apsildei un citām vajadzībām. 

Kādus saules paneļus izvēlēties?

Visbiežāk ir pieejami un tiek izmantoti monokristāliskie un polikristāliskie saules paneļi. Vizuāli tie atšķirami tieši pēc krāsas – monokristālu paneļi ir viendabīgi tumši zilā krāsā, bet polikristāliskie paneļi ir gaišāk zili un ar nevienmērīgu krāsu. Lai gan sākotnēji zemāku ražošanas izmaksu un cenas dēļ pieprasītāki bija polikristālu paneļi, šobrīd pārsvarā izvēlas uzstādīt monokristāliskos paneļus, kuri ir daudz efektīvāki. Tas nozīmē, ka viena un tā paša elektroenerģijas daudzuma saražošanai vajadzīga mazāka paneļu platība. Laika gaitā attīstījušās arī ražošanas tehnoloģijas, kas ļāvušas monokristālu paneļus padarīt cenu ziņā pieejamākus. Tāpēc šobrīd vairums klientu, kuri vēlas efektīvu un izdevīgu saules elektrostaciju, izvēlas monokristāliskos saules paneļus.

Kam uzticēt saules paneļu uzstādīšanu?

Lai uzstādītu tieši tik saules paneļus, cik nepieciešams jūsu uzņēmumā, kā arī atrisinātu visas birokrātiskās un tehniskās nianses, nepieciešamas specifiskas zināšanas un pieredze šajā jomā. Tāpēc saules elektrostacijas ierīkošanu drošāk uzticēt profesionāļiem, kuri ar to nodarbojas ikdienā un pārzina visas nianses. Galu galā laba elektrostacija kalpos vairāk nekā 20 gadus, tāpēc labāk neriskēt un neļauties pašdarbībai, kas arī var radīt liekas izmaksas, sarežģījumus un pat samazināt iespējamo paneļu efektīvas ekspluatācijas laiku. 

Enerģētikas uzņēmums “Ignitis Latvija” ir ar daudzu gadu pieredzi saules paneļu uzstādīšanā, tāpēc ir drošs partneris, kuram uzticēt saules elektrostacijas ierīkošanu. Ko uzņēmums piedāvā saviem biznesa klientiem?

 • Projekta pilna realizācija
  ”Ignitis Latvija” ir enerģētikas uzņēmums ar starptautisku pieredzi. Uzņēmuma pakalpojumu klāstā ir arī saules paneļu uzstādīšana, nodrošinot pilnu projekta realizāciju un organizējot visu vajadzīgo atļauju iegūšanu. Līdz ar to klientam pašam nav vajadzības iedziļināties birokrātiskajās niansēs un tērēt tām savu laiku. Klients jau saņem funkcionējošu gala rezultātu – saules elektrostaciju.
 • Projekts klienta individuālajam vajadzībām
  Pirms saules elektrostacijas projekta izstrādes ”Ignitis Latvija” eksperti izvērtē klienta vajadzības, lai izveidotu vispiemērotāko risinājumu konkrētajā situācijā. Mērķis ir nodrošināt tādu projektu, lai pašpatēriņš būtu vismaz 95% no saražotās enerģijas apjoma, kas arī sniedz ātrāko paneļu atmaksāšanās laiku. Visbiežāk atmaksāšanās laiks ir no 5 līdz 10 gadiem.
 • Izpirkumnomas sadarbības modelis
  ”Ignitis Latvija”, domājot par klientu ērtībām un vēloties paplašināt saules paneļu pieejamību, piedāvā par saules elektrostaciju norēķināties ne tikai pilnā apjomā uzreiz pēc projekta nodošanas, bet arī ar izpirkumnomu. Tas nozīmē, ka saules stacija tiek uzstādīta par pakalpojuma sniedzēja līdzekļiem, bet klients norēķinās par saražoto elektrību. Pēc līguma darbības beigām saules stacija paliek klienta īpašumā.
 • Efektīvie monokristālu paneļi
  Ir zināmi vairāki saules paneļu veidi, bet biežāk izmantotie ir monokristāliskie un polikristāliskie saules paneļi. ”Ignitis Latvija” saviem klientiem nodrošina monokristāliskos saules paneļus ar 25 gadu efektivitātes garantiju. Monokristālisko saules paneļu ražošanas izmaksas ir augstākas, toties šim paneļu veidam ir augsts lietderības koeficients, tāpēc tie uzskatāmi par visefektīvākajiem.

Uzziniet vairāk par saules paneļu uzstādīšanu uzņēmumā, sazinoties ar ”Ignitis Latvija”.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu