Lidojumus starp Rīgu un Liepāju gada laikā izmantojuši vairāk nekā 9000 pasažieru

Ventspils, 17.maijs, LETA. Gada laikā, kopš Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" veic regulāros iekšzemes reisus starp Rīgu un Liepāju, šajā maršrutā pārvadāti vairāk nekā 9000 pasažieru, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldībā.

Liepājas lidostā apkalpoti ap 4500 pasažieru katrā virzienā - gan ielidojot, gan izlidojot. Daudzi pasažieri, nokļūstot Rīgā, turpina lidojumus uz citām valstīm. Novērots, ka visbiežāk pasažieri izvēlas savienotos lidojumus uz Kopenhāgenu, Stokholmu, Maskavu, Londonu un Minheni.

Tāpat Liepājas lidostā gada laikā apkalpoti 43 privātie reisi. Privātās lidmašīnas Liepājā ieradās no Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Lielbritānijas, Vācijas, Šveices, kā arī tepat no Latvijas.

"Liepājas lidosta pirmajā darbības gadā spējusi nodrošināt teicamu lidlauka uzturēšanu, kā arī lidmašīnu un pasažieru apkalpošanu visā sezonā. Liepājas lidosta var lepoties, ka ir spējusi ziemā nodrošināt 100% lidojumu izpildi. Līdz ar to arī lidosta sniegusi savu ieguldījumu lidsabiedrības "airBaltic" apbalvojumā par punktuālāko aviokompāniju pasaulē," sacīja SIA "Aviasabiedrība "Liepāja" valdes loceklis Agris Sprūde.

Liepājas lidosta, domājot par turpmāko attīstību, uzrunā aviokompānijas. Tāpat lidostas stratēģija paredz attīstīt ne tikai regulāros reisus, bet arī piesaistīt čartera lidojumus, kā arī attīstīt biznesa un vispārējās nozīmes aviāciju, skaidroja pašvaldībā.

Attīstot lidostas infrastruktūru, nākotnē iecerēti vairāki attīstības projekti – pasažieru termināļa paplašināšana, aviācijas tehniskās apkopes centra, kā arī kravu un loģistikas centra izveide. Lai izveidotu bāzi "airBaltic" pilotu akadēmijai, iecerēta arī lidmašīnu angāru un mācību telpu būvniecība.

Jau ziņots, ka "airBaltic" reisus uz Liepāju atklāja 2017.gada 16.maijā.

"airBaltic" lido starp Rīgu un Liepāju trīs reizes nedēļā. Reisi tiek izpildīti ar "Bombardier Q400 NextGen" lidmašīnu un lidojums ilgst apmēram 40 minūtes.