Līdz gada beigām izsludinās konkursu par Liepājas jahtu ostas būvprojekta izstrādi

Ventspils, 7.dec., LETA. Līdz šī gada beigām plānots izsludināt iepirkuma procedūru par Liepājas jahtu ostas modernizācijas būvprojekta izstrādi, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Šogad izsludinās iepirkumu par jahtu ostas būvprojekta izstrādi pilnā sastāvā, bet nākamā gada pavasarī - divus atsevišķus būvniecības konkursus par jahtu centra ēkas būvniecību un piestātņu rekonstrukciju. Jahtu ostas modernizācijas projektu plānots pabeigt līdz 2018.gada beigām.

Projektā paredzēts uzbūvēt jahtu centra ēku, kurā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava. Tāpat arī rekonstruēs un aprīkos esošās jahtu piesātnes un uzstādīs jaunas peldošās jeb pontonu piestātnes.

Liepājas jahtu ostas modernizācijas projektu Liepājas SEZ pārvalde īsteno "Interreg" programmā "Labāks jahtu ostu tīkls". No "Interreg" programmas šim mērķim saņemts finansējums aptuveni 450 000 eiro apmērā, kas ir 80% no kopējām plānotajām izmaksām, bet pārējo finansējumu nodrošinās SEZ pārvalde. Precīzas jahtu ostas modernizācijas izmaksas būs zināmas pēc iepirkuma procedūru noslēguma.

Pēc modernizācijas jahtu osta varēs uzņemt līdz pat 100 jahtām.

2017.gada jahtu sezona bijusi līdzīga kā iepriekšējos gados - Liepājas ostu apmeklēja 327 jahtas. Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints pastāstīja, ka jahtu skaits pēdējos gados ir līdzīgs: "Katru gadu pamainās reģioni. Ja 2016.gadā vairāk bija jahtu no Skandināvijas valstīm, tad šogad dominēja Polija, Lietuva. Bija arī jahtas, kas ceļo ar Francijas, Itālijas, ASV, Zviedrijas un citu valstu karogiem. Īpaši varētu pieminēt jahtu no Austrālijas."

Šovasar jahtu ostā piestāja arī četri burinieki pa ceļam uz Klaipēdas burinieku regati. Kā pastāstīja Liepājas SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis, tiek strādāts pie tā, lai arī nākamajos gados burinieki apmeklētu Liepāju un jau savlaicīgi iekļautu Liepāju savā maršrutā. Lai veicinātu burinieku ienākšanu Liepājas jahtu ostā, jau pašlaik ir noteikta ostas maksas atlaide tiem buriniekiem, kuru ceļošanas mērķis ir labdarība vai apmācība.

Liepājas SEZ pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015.gada maijā ar ieceri to attīstīt un pilnveidot servisu, piesaistot vairāk jahtu, kas sezonas laikā kuģo Baltijas jūrā, un attīstot infrastruktūru.