Liepājā rīkos 70.-80.gadu izcilāko plakātu izstādi "Plakātlaiks"

Rīga, 2.nov., LETA. Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā no 14.novembra līdz 28.decembrim būs apskatāma zinātnieces Ramonas Umblijas kūrētā plakātu izstāde "Plakātlaiks. Kanons un individualitāte", aģentūru LETA informēja SIA "Lielais dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Izstādē 32 plakātos, izcilāko 20.gadsimta 70. un 80.gadu meistaru darbos tiks atspoguļotas Latvijas kultūras kanona vērtības.

Kā klāstīja Margeviča, 20.gadsimta 70. un 80.gadu latviešu plakātmāksla, atbrīvojusies no socreālisma kanona, 21.gadsimtā kļūst par mūsu valsts kultūras kanona sastāvdaļu. Šī laika mākslinieki plakātu no ideoloģiska rupora pārvērš mākslinieciskā pašvērtībā. Šis process notiek, pateicoties spēcīgām radošām individualitātēm ar tām piemītošu savdabīgu māksliniecisko rokrakstu.

20.gadsimta 70. un 80.gados Latvijā plakāts bijis ļoti populārs - notikušas daudz dažādas izstādes, konkursi, izdevniecības arvien vairāk tiražējušas plakātlapas un sācies plakātu kolekcionēšanas bums.