Liepājas dome vēlas, lai ministrijas Liepājas SEZ valdē arī turpmāk būtu pārstāvētas valsts sekretāru vai viņu vietnieku līmenī

Foto: www.liepaja.lv
Foto: www.liepaja.lv

Liepājas dome vēlas, lai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē ministrijas arī turpmāk būtu pārstāvētas valsts sekretāru vai valsts sekretāru vietnieku līmenī, aģentūrai LETA norādīja Liepājas mērs, Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), skaidrojot, kāpēc Liepājas dome nav apmierināta ar Māra Drobiševska kā Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvja virzīšanu SEZ valdes locekļa amatam.

Sesks skaidroja, ka Liepājas SEZ valdē ir izveidots, viņaprāt, ļoti labs un daudzos pētījumos pozitīvi novērtēts pārvaldes modelis, kur trīs valdes locekļi tiek izvirzīti no pašvaldības, vēl trīs pārstāvji - no Liepājas uzņēmējdarbības vides, bet trīs valsts interešu pārstāvji tiek deleģēti no valsts puses - EM, Finanšu ministrijas (FM) un Satiksmes ministrijas (SM).

"Šī modeļa galvenā priekšrocība ir tā, ka lēmumu pieņemšanā tiek pārstāvēti gan lielie uzņēmēji, gan pilsēta, gan arī klāt ir visaugstākā līmeņa ierēdniecība, kas var iesaistīties, kad nepieciešama kādu komplicētu jautājumu risināšana jau ministriju vai valdības līmenī. Līdz šim ministrijas [Liepājas SEZ] valdē ir bijušas pārstāvētas valsts sekretāru vai valsts sekretāru vietnieku līmenī, un to sagaidām arī turpmāk!" uzsvēra Sesks.

Tā kā Drobiševska kandidatūra neatbilst Liepājas domes redzējumam, ka ministrijām SEZ valdē vajadzētu būt pārstāvētām valsts sekretāru vai viņu vietnieku līmenī, Liepājas dome lūgusi atlikt šī jautājuma lemšanu.

Kā ziņots, valdība uz nedēļu atliks lemšanu par EM pārstāvi Liepājas SEZ valdē, lai gūtu pārliecību par kandidāta Drobiševska kvalifikāciju.

Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze (ZZS) žurnālistiem sacīja, ka šis jautājums atlikts, jo Liepājas pilsētas dome vēlas rūpīgāk izanalizēt piedāvāto kandidatūru.

Savukārt par izmaiņām brīvostu valdēs valdība šodien lems, kā bija plānots.

Kā ziņots, valdības sēdē šodien bija plānots veikt izmaiņas Rīgas un Ventspils brīvostu, kā arī Liepājas SEZ valdes sastāvos, liecina valdības sēdes lēmumu projekti.

Ekonomikas ministra izvirzīto pārstāvi Arti Stucku plānots atbrīvot no darba Rīgas brīvostas valdē. Viņa vietā ostas valdē paredzēts iecelt Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Baiku. Plānots, ka Baiks varēs apvienot abus šos amatus. Baiks varēs saglabāt arī citus amatus, paliekot Valmieras pilsētas kapitāldaļu turētājs SIA "VTU Valmiera" un SIA "Vidzemes slimnīca".

Stucka saglabās vietu Rīgas brīvostas valdē, bet turpmāk tajā pārstāvēs SM. Savukārt SM valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu paredzēts no šī amata atbrīvot.

Ozoliņu plānots iecelt Ventspils brīvostas valdes locekļa amatā, kur viņš turpmāk pārstāvēs SM. Patlaban Ventspils brīvostas valdē SM pārstāv Ozoliņa vietniece Džineta Innusa, kuru valdība plāno no šī amata atbrīvot.

Paredzēts, ka EM pārstāvis Ventspils brīvostas valdē Gatis Ābele zaudēs šo amatu, bet viņa vietā Ventspils brīvostas valdē kā EM pārstāvi plānots iecelt Gati Eglīti, kuram ļaus saglabāt arī ekonomikas ministra ārštata padomnieka statusu ekonomikas jautājumos.

Paredzēts, ka amatu Ventspils brīvostas valdē zaudēs FM pārstāve Sandra Bukane un viņas vietā tiks iecelts FM pārstāvis, bijušais EM valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs.

Bija paredzēts, ka Beinarovičs tiks atbrīvots no darba Liepājas SEZ valdē. Viņa vietā kā EM pārstāvi Liepājas SEZ valdē bija plānots iecelt Drobiševski, kurš saglabās arī SIA "Liepaja Maritime Company" valdes priekšsēdētāja amatu.