Liepāju pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Mikolajevas apgabala valsts administrācijas delegācija

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Liepājā pieredzes apmaiņas vizītē no pirmdienas, 26.septembra līdz trešdienai, 28.septembrim viesojas Mikolajevas apgabala valsts administrācijas delegācija četru cilvēku sastāvā, pilsētas informācijas portāls Liepaja24.lv uzzināja Liepājas pilsētas pašvaldībā.

Pieredzes apmaiņas brauciena mērķis ir pieredzes gūšana pašvaldības darbā un pilsētas pārvaldības organizēšanā. 

No Mikolajevas apgabala administrācijas ierodas četri pārstāvji: apgabala administrācijas pārvaldes vadītāja vietniece Olena Noinetca, apgabala gubernatora padomniece Nelija Jarovenko, gubernatora padomniece Olga Maļarčuk un NVO "Publiskās administrācijas reformu institūts" valdes priekšsēdētājs Oleksijs Projdisvits. Pieredzes apmaiņas brauciena mērķi ir gūt pieredzi vietējās pašvaldības darbībā, iepazīt pilsētas komunālo saimniecību un tās organizēšanu, pilsētas infrastruktūru un ekonomiskās attīstības tendences, pārņemt Liepājas pieredzi pārejā no padomju pislētpārvaldes sistēmas uz eiropeiskiem un mūsdienu standartiem, kā arī Eiropas fondu apgūšanā. 

Pirmajā vizītes dienā Mikolajevas apgabala administrācijas pārstāvji viesojas Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē "Komunālā pārvalde" un tiekas ar iestādes vadītāju Jāni Neimani un vadītāja vietnieku Ģirtu Reingergu. Viesi tiek iepazīstināti ar prezentāciju par "Komunālās pārvaldes" struktūru, darbu un jauno tehnoloģiju izmantošanu komunālās pārvaldes darbā. Pirmās dienas laikā viesi apskata pilsētas pārziņā esošos komunālos objektus: bērnu laukumus, parkus, velo celiņus, ielas, luksoforu sistēmu, lietus ūdeņu sūkņu stacijas u.c. objektus.

Delegācijas vizītes otrās dienas laikā Mikolajevas apgabala administrācijas pārstāvji ierodas Liepājas pilsētas domē un tiekas ar domes izpilddirektora vietniekiem Mārtiņu Tīdenu un Didzi Jēriņu. Viesi tiek iepazīstināti ar prezentāciju par domes struktūru un darbības jomu sadali. Tiek stāstīts par būvvaldes kompetencēm, kā arī ar energo efektīvo māju projektiem. Dienas otrajā daļā Mikolajevas apgabala viesi tiekas ar Liepājas pašvaldības policijas pārstāvjiem, iepazīst Liepājas pieredzi sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jautājumos, kopā ar kolēģiem no LNA un citiem apsaimniekotājiem aplūko energo efektīvo māju projektus. Dienas noslēgumā viesi apmeklē arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Liepājas RAS". 

Delegācijas vizītes trešās dienas laikā Mikolajevas apgabala administrācijas pārstāvji tiksies ar domes attīstības pārvaldes pārstāvjiem un vadītāju Mārtiņu Ābolu, kā arī ar Liepājas SEZ Mārketinga un investīciju daļas vadītāja vietnieku Gunti Beļski. Viesi tiks iepazīstināti ar prezentāciju par Liepājas pieredzi ES struktūrfondu finansējuma apgūšanā, tiks stāstīts par ostas un Liepājas SEZ darbību. Dienas otrajā daļā Mikolajevas apgabala viesi dosies uz ostu un Karostas teritorijām, viesosies Liepājas Biznesa centrā, aplūkos Liepājas lidostu un citus Liepājas infrastruktūras objektus. Notiks tikšanās arī ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadību.

Mikolajevas apgabala administrācijas pārstāvji ir pateicīgi par jauniegūto pieredzi un ir patiesi pārsteigti par Latvijas un Liepājas izaugsmi kopš neatkarības atgūšanas laikiem. Viesu delegācija iegūtās zināšanas vērtē kā ļoti noderīgas un svarīgas. 

Mikolajevas apgabals 2000.gadu sākumā uzsāk aktīvu sadarbību ar Liepāju, tika noslēgts nodomu protokols par sadarbību, tomēr tas netiek realizēts. Pēc 2004.gada revolūcijas sakari pārtūkst. Pēc 2013.gada revolūcijas Mikolajevā notiek administrācijas un vadības maiņa. Jaunā vadība vēlas pēc iespējas ātrāk transformēt Mikolajevas apgabala vadības stilu un sabiedrības pārvaldi uz Eiropas standartiem atbilstošu pilsētas pārvaldi.