Pērn pieaudzis zivju pārstrādātāja "Kolumbija LTD" apgrozījums

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums SIA "Kolumbija LTD" pagājušajā gadā strādāja ar 1,586 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 6% pieaugums salīdzinājumā ar 1,508 miljonu rādītāju 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" dati.

Uzņēmuma peļņa bijusi 3274 eiro salīdzinājumā ar 3228 eiro pirms gada.

Vadības ziņojumā norādīts, ka pērn nācies risināt problēmas jaunu tirgu meklējumos pēc tam, kad tika izsludināts Krievijas aizliegums ievest saldētās zivis un konservus. Līdz ar to uzņēmums pielāgojies Latvijas tirgus vajadzībām un samazinājis zivju cenas. Vienlaikus zaudētā Krievijas tirgus vietā izdevies sākt sadarbību ar Kanādas uzņēmējiem, kā arī ar Baltkrievijas mazumtirdzniecības tīkliem.

Tāpat pērn īstenots projekts "Akvakultūra", izbūvējot modernizētu zivju inkubatoru un astoņus baseinus, kur tiek audzētas trīs zivju sugas - sami, foreles un stores. Inkubatora gada kapacitāte ir 250 000 samu mazuļu, 100 000 foreļu mazuļu un 100 000 storu mazuļu. Projekta kopējās izmaksas ir 2,5 miljoni eiro, no kuriem 60% sedz Eiropas Zivsaimniecības fonds.

Uzņēmuma sortimentā ir saldētas zivis un konservi no okeāna, jūras, ezera un upju zivīm, un produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm.

Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, tā pamatkapitāls ir 1 500 000 eiro, darbinieku skaits - 20.

"Kolumbijas LTD" īpašnieki ar 33,33% daļu katrs ir Igors Krupņiks, Kiprā reģistrēta kompānija "Nirtolex Limited" un Krievijas pilsonis Vadims Prokofjevs.