"Grobiņas ziedi" par 67% kāpinājuši peļņu

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Dārzniecības SIA "Grobiņas ziedi" apgrozījums 2014.gadā bijis 1,99 miljoni eiro salīdzinājumā ar 2,09 miljonu eiro apgrozījumu pirms gada, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā, atsaucoties uz "Firmas.lv", ziņo aģentūra LETA, uzņēmuma peļņa palielinājusies par 67% - no 25 304 eiro 2013.gadā līdz 42 460 eiro 2014.gadā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, sekojot līdzi tirgus situācijai ziedu un stādu tirgū, paplašināts puķu podiņu sortiments, kas veicinājis peļņas pieaugumu. Rekonstruētajās siltumnīcās ieviestas bioloģiskas augu aizsardzības metodes, kā arī iekārtots slēgts mēslojumu ūdeņu lietošanas cikls, novēršot notekūdeņu potenciālo ietekmi uz vidi un samazinot mēslošanas izdevumus.

Tāpat norādīts, ka šogad uzņēmums strādā pie ražošanas izmaksu optimizēšanas, kā arī tiek veikta arī dārzeņu tirgus izpēte.

"Grobiņas ziedu" siltumnīcās tiek audzētas sīpolpuķes, podiņu ziedi, kā arī dažādu šķirņu vasaras un rudens grieztie ziedi. Produkcija tiek realizēta uzņēmuma tirdzniecības vietās Liepājā un Grobiņā, kā arī vairumtirdzniecības bāzēs Rīgā. Uzņēmums nodarbina 28 darbiniekus.

Uzņēmums reģistrēts 2004.gadā. Tā pamatkapitāls ir 65 452 eiro. "Grobiņas ziedu" īpašnieks ar 75% kapitāldaļu ir Jevģēnijs Rudenko, 25% kapitāldaļu pieder Valijai Rudenko.