Ultravioletās radiācijas indekss Rucavā pakāpies līdz 6,4 punktiem

Rīga, 19.maijs, LETA. Piektdien Rucavā saules ultravioletās radiācijas indekss sasniedzis pagaidām augstāko atzīmi šajā gadā - 6,4 punktus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Tas atbilst augstam starojuma līmenim. Cilvēki ar jutīgu ādu, ja netiek ievērota nekāda piesardzība, dienas vidū saulē var apdegt 20 minūtēs. Vēlams nēsāt galvassegu, saulesbrilles un aizsargājošu apģērbu.

Laikā no plkst.11 līdz 16 nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros. Lietojot aizsargkrēmu, saulē var atrasties ilgāk.

Jāņem vērā, ka daudzas virsmas, it īpaši ūdens un gaišas smiltis, atstaro ultravioletos starus, tāpēc ēna reizēm aizsargā tikai par 50 procentiem.

Ultravioletās radiācijas intensitāte šajās dienās ir nedaudz augstāka nekā parasti maijā. Tuvākajās nedēļās ultravioletās radiācijas indekss turpinās kāpt, maksimumu sasniedzot jūnijā un jūlija pirmajā pusē.

Pagājušā gada 22.jūnijā ultravioletās radiācijas indekss Rucavā sasniedza augstāko atzīmi kopš novērojuma sākuma - 8,4 punktus.

Rucavā atrodas vienīgā valsts novērojumu stacija, kas veic šādus mērījumus.

Ultravioletais starojums, ko cilvēks saņem, atrodoties saulē vai apmeklējot solāriju, ir būtisks ādas vēža riska faktors. Turklāt ultravioletā starojuma ietekmē ātrāk noveco āda un palielinās risks saslimt ar acu slimībām. No saules ietekmes īpaši jāsargā bērni.