Banner 980x90

Rucavas evaņģēliski luteriskā baznīca

Atrodas pašā Rucavas centrā, pēc skaita sestā baznīca Rucavā, celta 1872 – 1874. gadam. 1874. gada decembrī baznīca tika iesvētīta. 

Pēc 1927. gada ugunsgrēka baznīca 1932. gadā atjaunota. Baznīcā ir 570 sēdvietas, joprojām baznīcā saglabājušies interesanti mākslas priekšmeti – no 19. gs. 3. ceturkšņa altārglezna "Kristus ar Svēto vakarēdienu" un 2 I. Zeberiņa gleznas "Jēzus pie krusta" un "Jēzus svētī bērnus". Baznīcā iebūvētas Liepājas meistara Jēkaba Jauģieša visapjomīgākais un skaistākais darbs – 1936. gadā izgatavotās ērģeles (23 reģistri, 2 manuāli, pedālis, 1800 stabules), izmantotas dažāda spiediena plēšas, meistars centies lietot koka stabules pat tur, kur tās parasti izgatavo no metāla. Ērģeles ir pirmās Latvijā, kas, izmantojot J. Madernieka ornamentu paraugus, izgatavotas latviskā gaumē. To izgatavojis kokgriezējs Pēteris Plankuss. Ērģeles ir valsts nozīmes piemineklis.
Rucavas baznīca lepojas ar seniem kroņlukturiem, altāra svečturiem, kristāmtrauku, un citiem dievnama piederumiem.1990. gadā baznīcā tika iesvētīts jaunais altāris, ko veidojis mākslinieks D. Gabaliņš. 2004. gadā uzstādīts jauns zvans. Baznīca allaž pulcinājusi Rucavas ļaudis gan bēdās, gan priekos. Tā ir vieta, kur ikkatrs var aizmirst ikdienas rūpes un gremdēties svētā mierā. Kopš 1999. gada baznīca iekļauta Eiropas kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā.
Tagadējā baznīcā kalpojuši septiņi mācītāji. Pašreizējais mācītājs – Ainārs Jaunskalže. Baznīcā notiek dievkalpojumi ik svētdienu plkst. 11.00 un svētku reizēs. Reizi mēnesī notiek bērnu dievkalpojums un dievkalpojums veco ļaužu namiņā, tāpat notiek kristības, iesvētības, bēres, kāzas, ja ir tāda vajadzība. Darbojas arī svētdienskola – četrās vecuma grupās, jauniešu vakari, Bībeles stundas, notiek Diakonijas darbs – veciem un vientuļiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, katru gadu notiek iesvētes mācība, darbojas sieviešu vokālais ansamblis, dāmu komiteja, pērminderu kalpošana, Svēto Rakstu lasītāji. 2006. gadā baznīcā notika arī tāds nozīmīgs pasākums kā Ērģeļmūzikas vakars.
GPS 56.160117, 21.162543 
Tālrunis: 63 467 055

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)