Vai esi jauna grila meklējumos? 4 noderīgi padomi, kas palīdzēs veikt izvēli

Grils ir neatņemama siltā gada perioda sastāvdaļa, tomēr izvēlēties piemērotāko grilu var būt sarežģīts uzdevums, jo jāapdomā vairāki nozīmīgi faktori. 

Esi nolēmis iegādāties jaunu grilu, taču nezini, kam pievērst uzmanību? 

Grila veids
Pastāv simtiem dažādu grilu, līdz ar to ir jāsašaurina izvēles iespējas. Labs sākuma punkts ir piemērotākā grila veida noteikšana. Šajā gadījumā atbilde atkarīga no tā, kādu ēdienu gatavošanas stilu un ērtības līmeni Tu sagaidi no grila. Katram grila veidam ir savas priekšrocības un trūkumi:

Gāzes grils
Gāzes grils ir populārākais no griliem, to iecienījuši gan iesācēji, gan profesionāļi. Lai pagatavotu ēdienu uz šāda grila, jāiededz vien deglis un jāpagaida 5–10 minūtes, kamēr tas uzkarst. Ja gāzes grils aprīkots ar vairākiem degļiem, iespējams vienlaicīgi gatavot dažādus ēdienus atšķirīgā temperatūrā, piemēram, gaļu un dārzeņus. Ja izvēlies gāzes grilu, noteikti pievērs uzmanību sildvirsmas platumam – jo platāka sildvirsma, jo cepšanas process ir vienmērīgāks. 

Lielākā priekšrocība – lai gatavotu ēdienu, nepieciešama minimāla piepūle. 

Lielākie trūkumi – ne vienmēr pārvietojami, ēdienam, kas gatavots uz šāda grila, nav izteiksmīgas dūmu smaržas.

Ogļu grils
Ogļu grils ir klasika. Lai pagatavotu ēdienu uz šāda grila, jāpavada nedaudz vairāk laika, jo tas ir jāiekurina un tas nav tik precīzi pielāgojams kā gāzes vai elektriskais grils. Ogļu grili pieejami daudz un dažādās formās un izmēros. 

Lielākās priekšrocības – lielākā daļa modeļu ir pārvietojami, ēdienam, kas gatavots uz šāda grila, ir izteiksmīga dūmu smarža. 

Lielākie trūkumi –  lai gatavotu ēdienu un veiktu apkopi, nepieciešama lielāka piepūle.

Elektriskais grils
Elektriskais grils kļūst arvien iecienītāks, jo tā darbināšanai nav nepieciešama gāze vai ogles. Lai pagatavotu ēdienu uz šāda grila, tas jāpievieno enerģijas avotam un jāpagaida aptuveni 1 minūte, kamēr tas uzkarst. 

Lielākās priekšrocības – iespējams regulēt temperatūru, lai gatavotu ēdienu un veiktu apkopes, nepieciešama minimāla piepūle, ēdiens, kas gatavots uz šāda grila, ir mazāk taukains. 

Lielākie trūkumi – ne vienmēr pārvietojami, ēdienam, kas gatavots uz šāda grila, nav izteiksmīgas dūmu smaržas.

Grila izmērs
Lai noteiktu, kāda izmēra grils tev nepieciešams, apdomā, kādiem mērķiem tas tiks izmantots: nelielām ikdienas maltītēm vai tomēr ģimenes un draugu viesībām? Nozīmīgs faktors ir grila gatavošanas laukums, ko izsaka kvadrātcentimetors – uz vienu cilvēku nepieciešami aptuveni 10–20 kvadrātcentimetri virsmas. Aptuvens grila izmēru ceļvedis:
• trīs cilvēki – 35 kvadrātcentimetri;
• četri cilvēki – 40 kvadrātcentimetri;
• pieci cilvēki – 45 kvadrātcentimetri;
• seši cilvēki – 50 kvadrātcentimetri.

Svarīgi – lai nodrošinātu, ka vienā reizē vari pagatavot nepieciešamo maltīti, nebaidies iegādāties grilu ar nedaudz lielāku gatavošanas laukumu (grila resti). 

Grila virsmas materiāls
No grila virsmas atkarīgs, cik viegli vai tieši pretēji – sarežģīti ir gatavot ēdienu un veikt grila apkopes. 

Režģis
Nerūsējošā tērauda restes ir viegli tīrāmas, izturīgas un labi vada siltumu. Čuguna restes labi notur siltumu, taču tās ir jātīra un jāeļļo, lai novērstu rūsēšanu. Lietais alumīnijs ir viegls, spēj sasniegt un noturēt augstas temperatūras un atvieglo ēdiena apgriešanu uz grila. Arī rūdītais tērauds ir viegls un labi vada siltumu, taču tērauds tāpat kā čuguns mēdz rūsēt, ja netiek regulāri tīrīts un eļļots.

Pārklājums
Populārākie grila pārklājumi – teflons un nerūsējošais tērauds. Teflona pārklājums ir ļoti viegli tīrāms, taču tas ir jutīgs, ātri skrāpējas. Nerūsējošā tērauda kopšana ir nedaudz sarežģītāka, tomēr tas ir izturīgāks pret skrāpējumiem un ilglaicīgāks. 

Veic patstāvīgu tirgus izpēti un izvēlies uzticamu pārdevēju
Tagad, kad visi svarīgākie soļi ir veikti un izvēles iespējas ir ievērojami sašaurinātas, ir īstais laiks veikt tirgus izpēti! Mūsdienās internets ir labākais palīgs, jo tajā iespējams atrast informāciju par teju jebkuru tematu, arī par griliem. Izpēti interneta dzīles, meklē un apskati citu cilvēku atsauksmes, kas pamatos vai noliegs tavu izvēli.

Gatavojies gada siltākajiem mēnešiem savlaicīgi kopā ar interneta veikalu Xnet.lv, kur pieejami gan dažāda veida grili, gan arī dažādi dārza instrumenti ikviena vēlmēm un vajadzībām! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu