Vietējās ziņas

 • Garākā alu sistēma Latvijā – Riežupes smilšu alas

  Lauri Oherd/flickr.com

  Aptuveni piecu kilometru attālumā no Kuldīgas, Riežupes dabas parkā Rumbas pagastā atrodas Riežupes smilšu alas, kas ir mākslīgu pazemes alu labirints, turklāt šobrīd garākā alu sistēma Latvijā. Baltajā smilšakmenī izcirstās alas, saskaņā ar 1999. gada mērījumu, kopgarumā sasniedz 351 metru, bet pēc citiem avotiem – 460 metrus. 20. gadsimta pirmajā pusē alu kopgarums bijis ap diviem kilometriem, bet vēl agrāk, iespējams, līdz pat 4,6 kilometriem.

 • Kā iegūt veselīgus, skaistus un baltus zobus

  Smaids esot viena no cilvēka vizītkartēm. Tam nevar nepiekrist, jo vienmēr pamanām apburošu smaidu, kā arī ievērojam uzkrītošākās zobu nepilnības. Tāpēc vēlme iegūt skaistus, veselīgus un baltus zobus ir loģiska – vēlamies savās un citu acīs izskatīties lieliski. 

 • Skaistā un autentiskā ampīra stila Jaunauces pils

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Jaunauces pils jeb kungu māja būvēta 19. gadsimta sākumā ampīra stilā, pateicoties grāfam Karlam Johanam Frīdriham fon Mēdemam. Ēka līdz mūsdienām saglabājusies vien ar nelieliem pārveidojumiem, turklāt tajā joprojām redzama sākotnējā interjera apdare ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē. Jaunauces muižas apbūve ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Aksesuāri, kam ziemā vajadzētu būt ikvienā automašīnā

  Lai kāds būtu gadalaiks, vienmēr ir aksesuāri, kuriem būtu jāatrodas automašīnā – kabatas lukturītis, pirmās palīdzības komplekts, rezerves riepa. Savukārt ziemā, kad laikapstākļi kļūst bargāki, situācija kļūst neparedzama, tādēļ ir vēl pāris lietu, kas būtu jānoglabā automašīnā.  

 • Leģendām apvītā Dundagas pils

  Nora/flickr.com

  13. gadsimtā celtā Dundagas viduslaiku pils atrodas Dundagas novadā, Dundagas pagasta Dundagā un ir lielākā pils Ziemeļkurzemē, kas atrodas uz mākslīgi veidotas salas. Lai arī sākotnēji būve bijusi paredzēta saimnieciskām vajadzībām, vēlākos gadsimtos tā kalpojusi kā nocietinājuma ēka un muižnieku dzīvojamā māja. Pils pārcietusi karus, piedzīvojusi īpašnieku maiņas un vairākkārt tikusi pārbūvēta, divas reizes izdegusi, taču atkal atjaunota un paplašināta. Dundagas pils ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

 • 5 priekšrocības, izmantojot Apple ierīces uzņēmējdarbībā

  Jau labu laiku Apple tehnika vairs nav tikai dizaineru un fotogrāfu darbarīks, to izmanto dažādu nozaru pārstāvji, kam svarīga ir tehnikas funkcionalitāte, dizains un jaudīgas detaļas. Vai arī tavā uzņēmumā darbinieki lieto tieši šī zīmola tehniku? Šajā rakstā lasi, kādas iespējas paveras, izmantojot Apple tehniku uzņēmuma vajadzībām un iegādājoties to IT uzņēmumā "Capital"!

 • 5 aizraujoši fakti par vācu valodu

  Vācu valoda ir viena no populārākajām valodām pasaulē. Tajā runā gandrīz 100 miljoni cilvēku, un lielākajai Eiropas Savienības iedzīvotāju daļai tā ir dzimtā valoda. Vāciski runā ne tikai Vācijā, bet arī Austrijā, Šveicē, Itālijas Bolcāno provincē jeb Dienvidtirolē, Beļģijā un arī Lihtenšteinā. Veselās sešās valstīs tā ir oficiālā vai viena no oficiālajām valsts valodām. Lasiet rakstu un uzziniet vairāk par to, kāpēc vācu valoda ir tik īpaša!

 • 6 populāras, bet bīstamas profesijas

  Vai kādreiz esi aizdomājies par to, cik bīstama ir tava profesija? Ja nē, tad tā noteikti neietilpst bīstamāko profesiju sarakstā. Ir profesijas, kuras mūsdienās vēl aizvien ir diezgan izplatītas, lai arī tās veicot var saskarties ar dažādiem veselību apdraudošiem faktoriem. Lasi rakstu un uzzini 6 populāras profesijas, kuras ir bīstamākas, nekā tu domāji!

 • Livonijas ordeņa pils Ventspilī – viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Ventas upes kreisajā krastā pirms tās ietekas Baltijas jūrā atrodas Ventspils Livonijas ordeņa pils. Tā ir gan senākā būve Ventspilī, gan vienīgā šāda veida Kurzemē celtā pils, kas saglabājusies līdz mūsdienām, gan viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā. Šī konventa tipa pils ar četriem dzīvojamiem korpusiem un torni pils dienvidaustrumu stūrī tikusi celta 13. gadsimta beigās.

 • Praktiski padomi juvelierizstrādājumu kopšanā1

  Juvelierizstrādājumi ir jākopj ne tikai, lai tie izskatītos kā jauni un spīdētu, bet arī savas veselības dēļ, jo netīrītas rotaslietas ir baktēriju perēklis, kas var izraisīt ādas iekaisumus, alerģijas un niezi.