Banner 980x90

Papes Ķoņu ciems

Papes Ķoņu ciems ir unikāls vēsturisks zvejniekciems - viena no retajām pērlēm ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā.
Tas vēl ir saglabājis tādas etnogrāfiskās un tautas celtniecības parādības, kas citur sen jau zudušas. Papes Ķoņu ciems atrodas Rucavas pagastā uz smilšainas zemes strēles starp jūru un mitrājiem, kas veidojušies senas lagūnas vietā. Ciems ietilpst Papes dabas parka teritorijā. Kopš 29.10.1998. daļa Papes Ķoņu ciema teritorijas noteikta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli "Papes Ķoņu zvejnieku ciems", kas ietver teritoriju, kuras robežas iet gar "Ķaupiem", "Klibajiem", "Vītolniekiem", "Jūrniekiem", "Mikjāņiem, "Smēdniekiem", "Gatveniekiem" un tā ietver sevī arī to starpā atrodošās saimniecības, apbūvi un komunikācijas.
 
Vairāk informācijas: +371 26759199
 
Adrese: Pape, Rucavas pagasts, Rucavas novads
 
GPS 56.144814, 21.034793

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)