Kas jāņem vērā, izvēloties apavus bērnam?

Jaundzimušajiem tiek iegādāti dekoratīvi apavi, kas silda kājiņas un ir vizuāli pievilcīgi, tomēr, līdz ko bērns sāk spert savus pirmos nopietnos solīšus, ir jāsāk domāt par kvalitatīviem apaviem. Apavi ietekmē bērna līdzsvaru un pēdas izliekumu, līdz ar to nepareizi apavi var radīt neatgriezeniskas gaitas problēmas. Lūk, svarīgākais, kas jāņem vērā, izvēloties apavus bērnam!

Izmērs
Nomēriet bērna pēdas – garumu un platumu. Lai mērījums būtu pēc iespējas precīzāks, ja iespējams, palūdziet bērnu uzkāpt uz papīra lapas un ar pildspalvu apvelciet pēdas formu. Rēķinieties, ka līdz 6 gadu vecumam bērna pēda izaug aptuveni 1 mm mēnesī, līdz ar to bērna kājas izmērs mainās ik pēc 3–4 mēnešiem. Svarīgi – pēdas reti ir vienādas, līdz ar to vienas kājas izmērs var būt lielāks par otras kājas izmēru. 

Vecāki bieži jūt kārdinājumu iegādāties mazliet lielākus apavus, kas derēs ilgāku laiku, taču tas var radīt problēmas. Valkājot apavus, kas ir par lielu, bērnam var rasties tulznas, noberzumi, arī nagu traumas. 

Materiāls
Bērnu kājas mēdz svīst pastiprināti, līdz ar to ieteicams iegādāties apavus, kas izgatavoti no elpojoša materiāla, lai izvairītos no nepatīkamu smaku un baktēriju veidošanās. Aukstākos mēnešos vajadzētu dot priekšroku ādas apaviem, savukārt siltākos – apaviem no tīkliņa auduma.

Dizains
Izvairieties pirkt bērnam apavus, kas ir sarežģīta dizaina. Jo mazāk siksnu, sprādžu, striķu, rāvējslēdzēju – jo labāk! Mazākiem bērniem lieliski piemēroti "slip on" tipa apavi vai apavi ar klipšiem, kurus bērns pats, bez niķošanās varēs gan ērti uzvilkt, gan novilkt. Galvenokārt pārliecinieties, vai apavi uz kājas turas stingri, bērnam tajos ir ērti (nemainās gaita). 

Bieži vien izvēlēties apģērbu un apavus bērnam var būt pat ļoti liels izaicinājums, jo bērnam ir savas īpašās vēlmes. Bērns, visticamāk, dos priekšroku apavu izskatam, nevis komfortam, un daudzos gadījumos, lai izvairītos no skandāla, vecāki piekrīt bērna vēlmēm, tomēr vajadzētu meklēt zelta vidusceļu. Gan glītus, gan ērtus bērnu apavus var iegādāties 220.lv – piedāvājumu var aplūkot šeit

Zole
Vajadzētu izvēlēties apavus ar biezu zoli, kas nodrošinās labāku amortizāciju – kad bērns nesen iemācījies staigāt, viņš mēdz nevis likt soli, bet gan sist kāju pret zemi, līdz ar to biezas zoles pasargās pēdu no trieciena. Labākā opcija bērniem ir apavi ar gumijas zoli. Svarīgi – zole var nodilt, pirms bērns ir izaudzis, tādēļ regulāri to pārbaudiet!

Forma
Bērnu apaviem jābūt ar pietiekami platu purngala vietu, lai bērna pirksti justos brīvi, netiktu saspiesti un, uzvelkot apavus, neatrastos viens uz otra. Smaili apavi var izraisīt pirkstu deformācijas, tādēļ, lai pārbaudītu, ka bērna pirksti ir brīvi, izmantojiet "īkšķa likumu" – starp bērna pēdu un apavu aizmugurējo daļu vajadzētu būt tik daudz vietai, lai jūs varētu tur ievietot savu īkšķi. Tomēr esiet uzmanīgs un pavērojiet bērna gaitu, jo apaviem nevajadzētu krist nost! 

Kvalitāte
Mazi bērni ir ļoti aktīvi, tie skraida, lēkā, kāpj kokos, līdz ar to apaviem jāspēj izturēt visas šīs aktivitātes. Izvēloties apavus, pārliecinieties, ka tie ir lokani, audums ir stingrs, zole ir kārtīgi pielīmēta un zoles diegi nekarājas. 

Nozīmīgs pirkums katrai jaunajai ģimenei ir ne tikai bērnu apavi, bet arī bērnu rati. 220.lv interneta veikalā bērnu rati pieejami plašā klāstā – ienāciet un izvēlieties savam bērnam labāko! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu