Ko redzēt un piedzīvot kaimiņvalstī Lietuvā? Lieliskas idejas jūsu brīvdienām

Ja vēlaties izbaudīt atpūtu un gūt jaunus iespaidus, taču negribat nemērot pārāk tālu ceļu, viena no iespējām ir ceļojums uz kaimiņvalsti Lietuvu. Bet ko šajā piedzīvojumā ieplānot? Par to vairāk – turpinājumā. 

Ekskursijas un apskates objekti 
Lai gūtu jaunas emocijas, reizēm nemaz nevajag grandiozus plānus – arī ekskursija pa pilsētu var sagādāt daudz priekpilnu brīžu kā lieliem, tā maziem. Tā, piemēram, apmeklējot Kauņu, jūs varat izbaudīt ielu mākslu, kas tur redzama gandrīz uz katra stūra. Ne velti par 2022. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētu izraudzīta tieši šī pilsēta. 

Savukārt, esot Viļņā,  noteikti vērts izstaigāt vecpilsētu vai pat izaicināt sevi piedzīvot spoku tūri. Jāpiemin arī Viļņas katedrāle, kas celta laikā no 13. līdz 15. gadsimtam, tajā ir saglabājusies valstī senākā freska, kas celtnei piešķir īpašu auru. 

Ja vēlaties aplūkot Viļņu no augšas, jums jādodas uz Viļņas TV torni – tā rotējošais novērošanas klājs atrodas 19. stāvā un ļauj redzēt apkaimi 50 kilometru rādiusā. 

Lietuvā atrodas arī slavenais Krusta kalns, kur krusti tiek likti jau kopš 19. gadsimta. 

Šī valsts var lepoties ar daudzām skaistām muižām. Piemēram, Pakrojas muiža ir lielākais muižu komplekss Lietuvā. Tur var ne tikai izbaudīt skaistas ainavas un dabas mieru, bet arī apskatīt izstādes un apmeklēt darbnīcas. Savukārt Palieses muižā varēsiet izstaigāt dabas takas, ziemā – slēpot. Tur tiek rīkotas arī kulinārijas meistarklases, dažādi koncerti un citas aktivitātes. 

Muzeju apmeklējums 
Ja jūs interesē muzeji, tad ziniet – Lietuvā to ir daudz un interesanti. Piemēram, Lietuvas Tautas muzejs ir viens no lielākajiem brīvdabas etnogrāfiskajiem muzejiem Eiropā. 

Nacionālais Lietuvas muzejs, kas atrodas Viļņā, ļauj gūt priekštatu par Lietuvas vēsturisko un kultūras mantojumu. Tas ir vecākais muzejs Lietuvā, kas dibināts 1855. gadā. 

Apmeklējuma vērts noteikti ir arī Genocīda upuru piemiņas muzejs, kā arī Svētā Gara baznīca, kur var aplūkot mūmijas. 

Savukārt, ja vēlaties piedzīvot kaut ko modernāku, Viļņas centrā esošais Ilūziju muzejs, iespējams, būs piemērota izvēle. 

SPA atpūta 
Lietuva ir daudzu atpūsties gribētāju galamērķis arī lielisko SPA piedāvājumu dēļ – tos nodrošina teju visas labākās viesnīcas Lietuvā.

Baseini, pirtis un saunas, masāžas un citas skaistumkopšanas procedūras – viss jūsu labsajūtai pieejams viesnīcās un kūrortos. Tā, piemēram, jūs varat izbaudīt 3 nakšu SPA atpūtu Druskininkos, relaksējošus mirkļus Panevēžā vai ģimenes brīvdienas Palangā. Viss atkarīgs no jūsu vēlmēm. 

Lieliski ir tas, ka savas brīvdienas Lietuvā varat izplānot, ietverot tajā gan ekskursijas, gan relaksējošu SPA atpūtu – iespēju ir patiešām daudz, jums tikai jāizvēlas tas, kas kārojas visvairāk. 

Svarīgi – pirms došanās ceļā iepazīstieties ar ierobežojumiem, kas attiecas uz muzeju, viesnīcu un citu pakalpojumu pieejamību. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu