Mūsdienīga tehnika – gludināšana ar tvaiku

Reti kura mājsaimniece ar patiku nododas drēbju gludināšanai. Ne velti klejo anekdote, ka drēbes izmazgāt var pusotrā stundā, izžāvēt vēl ātrāk, bet kamēr tās tiek izgludinātas, paiet pusotra nedēļa. Tāda jau ir cilvēka daba, ka netīkamus darbus mēdzam atlikt uz vēlāku laiku. Lai iepriecinātu savas sievietes, itāļu vīrieši XIX gadsimta beigās izgudroja tvaika gludināšanas sistēmu. Šī sistēma būtiski atvieglo gludināšanas procesu. 

Patīk mums tas vai nepatīk, bet gludināt drēbes vajag, īpaši, ja mājās ir mazi bērni un veci, slimāki cilvēki. Gludinot drēbes, ar karstumu tiek iznīcinātas baktērijas, kas uz drēbēm var būt pat pēc mazgāšanas, kā arī veļas pulvera paliekas, vispārzināmi alergēni.

Ar katru gadu tirgū parādās arvien jauni tvaika gludināšanas sistēmu modeļi. Mazā sadzīves tehnika pieejama arī interneta veikalā 220.lv, kur ir pārstāvētas tādi zīmoli kā Philips, Bosch, Tefal, Laurastar un citas tvaika gludināšanas sistēmas.

Kur noder tvaika gludināšanas sistēmas
Parasto gludekli tvaika gludināšanas sistēmas pilnībā neaizstās. Toties šāda ierīce ļoti noderēs brīdī, kad ātri nepieciešams pārgludināt iestāvējušās krunkas, locījumus. Mūsdienās uz daudzām drēbēm ir izšuvumi, rotājumi, kurus ir sarežģīti izgludināt ar parasto gludekli. Tāpat ar šādu sistēmu var teicami izgludināt zīda, lina audumu izstrādājumus, oderes, kas ir visu šuvēju “sāpju bērni”.

Virsdrēbes pietiek izmazgāt veļas mašīna, un pēc tam tās atsvaidzināt, pārejot ar tvaika gludināšanas sistēmu. Tā jūs ietaupīsiet ģimenes budžetu, jo nevajadzēs maksāt naudu par virsdrēbju apstrādi ķīmiskajā tīrītavā.

Ir problemātiski gludināt lielus tekstilizstrādājumus (aizkarus, galdautus, segas, gultasveļu). Ar tvaika gludināšanas sistēmu to visu var izgludināt maksimāli kvalitatīvi, patērējot daudz mazāk laika. Turklāt gultasveļu nav nepieciešams gludināt no abām pusēm.

Ar vertikālo tvaika gludināšanas sistēmu var ērti iztvaicēt aizkarus, pat nenoņemot tos. Tāpat ar šo ierīci var atsvaidzināt mīkstās mēbeles, bērnu rotaļlietas, flīzes vannasistabā vai virtuvē.

Tvaika gludināšanas sistēmas plusi:

 • ierīce nav smaga;
 • slīpais rokturis gludeklim nodrošina rokai dabisko slodzi, nepārpūlot to;
 • automātiskā izslēgšanās funkcija (ja, pabeidzot gludināt, aizmirsāt gludekli izslēgt, tas izslēgsies pats);
 • vienmērīgi spēcīga tvaika padeve;
 • labi uztur temperatūru;
 • var gludināt dažādus audumus, nemainot temperatūras iestatījumus;
 • speciāls pārklājums no titāna vai keramikas, kas saudzē audumu un apģērbu;
 • ūdens smidzinātājs;
 • ūdens līmeņa indikators;
 • apjomīgs konteiners ūdenim;
 • garš vada pievads, kas gludinot ļauj brīvi pārvietoties.

 

Kas jāņem vērā, izvēloties tvaika gludināšanas sistēmu
Svarīgs parametrs ir tvaika ģeneratora jauda. Jo tvaika spiediens lielāks, jo ierīce gludinās efektīvāk. Pērkot tvaika gludināšanas sistēmu, jāskatās, vai ir iespēja regulēt tvaika padevi.

Jāpievērš uzmanība ūdens konteinera tilpumam. Tvaika gludināšanas sistēmās ūdens konteineri ir pietiekami lieli, kas ļauj izgludināt daudz drēbju, nepapildinot ūdens daudzumu. Viena litra ūdens pietiek 40 minūtēm gludināšanas.

Labās tvaika gludināšanas sistēmās ir pretkaļķa filtri, kas ļauj izmantot krāna ūdeni. Ja šāda filtra nav, tad sistēmā jāpilda destilēts vai labi filtrēts ūdens.

Teicami, ja tvaika ģeneratoru var noņemt. Tas ļauj brīvi pārvietoties pa mājokli, iztīrīt mīkstās mēbeles, rotaļlietas, aizkarus.

Gludeklim jābūt jaudīgam, izgatavotam no kvalitatīva materiāla, ar labu gludināmās virsmas slīdamību, izturīgam pret skrāpējumiem.

Lai pagarinātu tvaika gludināšanas sistēmas kalpošanas laiku, speciālisti iesaka ik pēc 10 darba stundām to izskalot, savlaicīgi jānotīra arī gludināmā virsma.

Efektīvas tvaika gludināšanas sistēmas atradīsiet interneta veikalā 220.lv  izvēlieties sev piemērotāko risinājumu ātri un vienkārši! 

    

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu