Vasarā īpaša uzmanība jāpievērš sejas ādas attīrīšanai

Vasarā sejas āda saņem papildu slodzi – tai jāiztur karstums, mitrums, putekļi, saule, pludmale, pastiprināta svīšana. Papildu tam vēl dekoratīvā kosmētika. Karstā un mitrā laikā apkārtējā vidē un arī uz sejas ādas aktīvāk vairojas baktērijas, palielinās un aizsprostojas poras. Tas var radīt izsitumus, pūtītes, niezi un citus nepatīkamus simptomus, kas bojā sejas ādas labo izskatu. 

Lai saglabātu sejas ādu svaigu un skaistu, kā arī izvairītos no dažādu ādas problēmu saasināšanās, vasarā rūpīgi un regulāri jāveic sejas ādas attīrīšana. Sejas tīrīšanas līdzeklis ir obligāts ādas kopšanas minimums, kas jāizmanto gan no rīta, gan vakarā.

Ādas tīrīšanai jābūt rūpīgai, bet saudzīgai
Regulāra sejas ādas attīrīšana nenozīmē, ka tas jādara agresīvi. Vasarā uzsvars ir tieši uz saudzīgu ādas attīrīšanu. Pārspīlēta ādas kopšana var novest pie citām problēmām – sausas, jutīgas un sakairinātas ādas, kurai izjauktas dabiskās aizsargspējas. Sejas kopšanai jāizvēlas maigs sejas tīrīšanas līdzeklis ar kopjošām sastāvdaļām. Kuru līdzekli izvēlēties? Tas atkarīgs no ādas tipa un stāvokļa. Piedāvājums skaistumkopšanas sortimentā ir plašs – putas, želejas, losjoni, micelārie ūdeņi. Pirms iegādes jāizpēta produkta sastāvs un piemērotība jūsu ādai. Ja nav skaidrības par jūsu ādas tipu un tā vajadzībām, noderēs konsultācija pie dermatologa vai kosmetologa.

Seja jāattīra gan no rīta, gan vakarā
Maldīgs ir priekšstats, ka sejas āda jāattīra tikai vakarā, kad tiek noņemta dekoratīvā kosmētika. Svarīgi sejas ādu attīrīt arī no rīta, jo pa nakti notiek aktīvi ādas atjaunošanās un vielmaiņas procesi, izdalās nevajadzīgās vielas. Tāpat sejas āda ir saskarē ar gultasveļu, mikrodaļiņām apkārtējā vidē, sviedriem. Tāpēc arī no rīta seja jānomazgā ar maigu sejas tīrīšanas līdzekli, lai tā būtu gatava skaistumkopšanas produktu uzklāšanai un uzsūkšanai.

Jāizmanto maigs pīlings vai skrubis
Vasarā sejas ādas attīrīšana jāveic arī ar skrubi vai pīlinu. To var darīt pat divas reizes nedēļā. Tas palīdzēs atbrīvoties no netīrumiem, poru aizsprostojumiem, kā arī padarīs ādu maigāku un gludāku. Tomēr jāuzmanās ar pīlinga līdzekļa izvēli. Tā sastāvam nevajadzētu būt pārāk abrazīvam, lai āda netiktu traumēta. Tāpat vasarā nevajadzētu izvēlēties pīlingu ar skābēm, jo tas var veicināt ādas pigmentāciju.

Kā vēl palīdzēt sejas ādai vasarā

  • Vairāk mitrināšanas
    Vasarā labākā izvēle ir sejas kopšanas līdzekļi ar vieglu un mitrinošu sastāvu, jo karstā laikā āda ātrāk izžūst un zaudē elastību, kas veicina novecošanos. Āda jāmitrina ar piemērotu kosmētiku – krēmu, serumu un citiem līdzekļiem. Ikdienā sejas ādas atsvaidzināšanai un mitrināšanai noderīgs ir izsmidzināms termālais ūdens. Tas ir lietojams arī virs dekoratīvas kosmētikas; noderēs pludmalē, ceļojumā un arī birojā, lai uzmundrinātu mitrumu zaudējušu sejas ādu.
  • Mazāk dekoratīvās kosmētikas
    Lai nepārslogotu sejas ādu un ļautu tai elpot, vēlams pārskatīt savu dekoratīvās kosmētikas klāstu un vasarā to samazināt līdz minimumam. Priekšroka jādod vieglas konsistences produktiem, kas neveido biezu slāni uz ādas. Var izvēlēties BB vai CC krēmus, daudzi no tiem jau ir ar saules aizsargfaktoru. Lai izvairītos no regulāras acu dekoratīvās kosmētikas lietošanas, var izvēlēties ilgtermiņa skropstu un uzacu procedūras. Tas ļaus aizmirst par tušu un uzacu zīmuli vismaz uz vasaras mēnešiem.
  • Aizsardzība no saules UV stariem
    Sejas kopšanas līdzekļi vasarā jāizvēlas ar saules aizsargfaktoru. No saules āda jāsargā ne tikai pludmalē, bet arī ikdienā, jo tā vienmēr saņem UV starojumu; tas notiek arī dienās, kad saule slēpjas aiz mākoņiem. Var izvēlēties vieglas konsistences sejas krēmu ar SPF 15–20, bet, ja āda ir jutīga, ar dzimumzīmēm un pigmenta plankumiem, tad labāk izvēlēties sejas kopšanas līdzekļus ar SPF 30 vai SPF 50. Jāatceras, ka aizsargkrēms ir regulāri jāatjauno un jāizmanto pietiekamā daudzumā, lai tas pilnvērtīgi pildītu savu aizsardzības funkciju.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu