Karosta

Karosta – lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā, kas aizņem aptuveni trešdaļu Liepājas teritorijas tās ziemeļu daļā. Daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Karosta ir valdzinoša savā skarbumā, brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Tā var patikt, var arī nepatikt, bet noteikti neatstāj vienaldzīgu.

Krievijas impērijas militārās bāzes – apjomīgā cietokšņa un kara pilsētiņas – celtniecība pēc cara Aleksandra II pavēles sākās 1890. gadā. Tā bija pilnīgi autonoma apdzīvota vieta ar savu infrastruktūru, elektrisko spēkstaciju un ūdensapgādi, baznīcu un skolām. Tikai Latvijas valsts neatkarības laikā šo vietu sāka dēvēt par Kara ostu. Padomju laikā Karosta bija slēgta teritorija, kas nebija pieejama pat Liepājas civiliedzīvotājiem. Šodienas Karostā savdabīgi savijas cariskās Krievijas militārā elegance un padomju militārisma robustums.

Adrese: Karosta, Liepāja
Tālrunis: 26 369470
Mājas lapa: http://www.karostascietums.lv
GPS koordinātes: 56.546308, 21.021032

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)