Valdas Jēriņas leļļu kolekcija

Kolekcijā skatāmas Latvijas rūpnīcās "Straume" stilizētos tautas tērpos un "Dobele" ražotās gumijas rotaļlietas. Lielāko kolekcijas daļu sastāda Krievijā un Vācijā ražotās lelles, kas attēlo laimīgus bērnus ar mazliet apaļiem vaidziņiem.

Leļļu kolekciju uzsākusi Aizputes Tautas amatierteātra aktrise Valda Jēriņa (1938 – 2008). Pēc 1973. gada Dziesmu svētkiem tiek darināts tērps kolekcijas pirmajai lellei, un vēlāk, vairāk kā 30 gadu garumā, notiek leļļu kolekcionēšana un īpašu apģērbu darināšana tām. Lelles tiek ģērbtas dažādu novadu tautas tērpos un skolas formās, taču lielākā daļa leļļu tērpi top iedvesmojoties no teātra izrādēm un fantāzijas tēliem.

Adrese: Katoļu iela 1, Aizpute
Tālrunis: +371 28617307
Mājaslapa: www.visitaizpute.lv
E-pasts: turisms@aizpute.lv
GPS koordinātes: 56.7191219, 21.601012

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)