8 gadījumi, kad noderēs dermatologa konsultācija

Vai jūs bieži aizdomājaties par savas ādas veselību? Vai pievēršat uzmanību izmaiņām ādas stāvoklī? Dermatologu pieredze darbā ar pacientiem liecina, ka vairumā gadījumu vēršanās pie ārsta notiek tad, kad ādas problēmas jau mocījušas ilgstoši un situācija saasinājusies. Šādos gadījumos ārstēšana jau ir daudz grūtāka un arī dārgāka. Tāpat pacienti arī gatavi samierināties ar diskomfortu un estētiskajām problēmām, kuras rada ādas slimības, nevis izvēlas laikus vērsties pie speciālista, lai saņemtu pareizu ārstēšanu. 

Lūk, dažas samērā bieži izplatītas ādas un nagu problēmas, ar kurām labāk vērsties pie dermatologa. Ārsts veiks diagnostiku un nozīmēs atbilstošu ārstēšanu, lai mazinātu vai pat pilnībā atbrīvotu no traucējošajiem simptomiem.

Jūsu āda ir izteikti sausa
Sausa āda pat bez izteiktiem bojājumiem var radīt pamatīgu diskomfortu. Āda ir jutīga, ar savelkošu sajūtu, ātrāk reaģē uz dažādiem kairinājumiem. Šāds ādas tips vienkārši var būt ģenētiski mantots, bet tas nenozīmē, ka ar to jāsamierinās un jāpacieš. Ar atbilstošiem kopšanas līdzekļiem var būtiski uzlabot sausās āda stāvokli un atbrīvoties no pastāvīgās diskomforta sajūtas. Dermatologs ieteiks āda stāvoklim piemērotus specializētus kopšanas līdzekļus vai dermokosmētiku, kas izstrādāta tieši jutīgas un izteikti sausas ādas aprūpei.

Locītavās un citviet āda izteikti lobās un niez
Ja cīnāties ar izteikti sausu un niezošu ādu, kura lobās vai zvīņojas atsevišķās zonās, piemēram, locītavu apvidū, zem ceļiem, aiz ausīm, pirkstu starpās, tā var būt pazīme, ka ciešat no kāda dermatīta paveida, alerģiskas reakcijas vai citas āda saslimšanas. Šādi simptomi bieži izplatīti jau zīdaiņiem. Tos neteikti nevajag ignorēt un apārstēt pašiem, bet gan vērsties pie dermatologa, kurš sadarbībā ar citiem speciālistiem palīdzēs atrast cēloni un ieteiks risinājumus āda stāvokļa uzlabošanai.

Parādījušies neizprotami izsitumi
Dermatologa konsultācija noderēs arī tad, ja uz ādas pēkšņi parādījušies izsitumi, apsārtums, nieze – tas var būt gan īslaicīgs kairinājums no kontakta ar kādu vielu vai arī simtomi nopietnākai problēmai. Jebkurā gadījumā ir vērts situāciju noskaidrot, varbūt ir alerģija no sadzīves ķīmijas līdzekļa vai citas vielas, ar kuru esat saskārušies. Lai novērstu problēmu un izvairītos no līdzīgiem gadījumiem nākotnē, vizīte pie dermatologa būs noderīga.

Cīnāties ar problemātisku sejas ādu
Gan pusaudžu, gan pieaugušā vecumā problemātiska sejas āda un akne – tā nav norma, ar kuru vienkārši jāsamierinās. Sejas ādas problēmas ir samērā izplatītas un rada daudz fizisku un psiholoģisku ciešanu, tāpēc ir būtiski meklēt palīdzību pie speciālistiem. Dermatologa rīcībā ir dažādas ārstēšanas metodes, recepšu medikamenti un ādas kopšanas līdzekļi, kas var palīdzēt ādas stāvokli ievērojami uzlabot vai pat pilnībā atbrīvot no ādas problēmām.

Dzimumzīme mainījusi izskatu
Īpaša uzmanība jāpievērš dzimumzīmēm un citiem ādas veidojumiem, kas ir uz ķermeņa. Ja salīdzinoši īsā laikā veidojums mainījis izmēru, krāsu sācis niezēt asiņot vai ir kādas citas izmaiņas un simptomi, tad dermatologs jāapmeklē pēc iespējas ātrāk. Šādas izmaiņas var liecināt arī par ādas onkoloģiskajām saslimšanām. Labāk bez vilcināšanās veikt izmeklējumus un izslēgt šādas diagnozes iespējamību. Arī slikta scenārija gadījumā agrīna diagnostika dod cerības uz veiksmīgu ārstēšanu un pat pilnīgu izveseļošanos.

Parādījies jauns ādas veidojums
Lai gan dzimumzīmes cilvēkam veidojas visas dzīves garumā, tomēr jāpievērš uzmanība, ja parādījies kāds netipisks un dzimumzīmei līdzīgs veidojums vai izmainīts ādas laukums ar izplūdušām malām, nevienmērīgu virsmu. Tas noteikti jāparāda ārstam, kurš veiks dermatoskopiju – izmeklējumu daudzkārtējā palielinājumā, lai noteiktu veidojuma dabu un iespējamo bīstamību.

Gribat atbrīvoties no ādas veidojumiem
Dermatologs varēs palīdzēt arī tad, ja neesat apmierināts ar kāda ādas veidojuma atrašanās vietu vai izmēru, varbūt tas traucē ne tikai estētiski, bet arī fiziski, piemēram, berzējas gar apģērbu vai rotaslietām. Dermatologs veic veidojuma apskati, ja tas ir labdabīgs, to parasti var noņemt ar lāzeru. Tā ir vienkārša, ātra un mazinvazīva procedūra.

Kāju vai roku nagi mainījuši krāsu
Diezgan izplatīta problēma, kuru pacienti mēdz ignorēt un par to kaunās, ir izmaiņas nagu izskatā – tie paliek dzeltenīgi, biezi, slāņaini. Tās var būt nagu sēnītes vai citas nagu saslimšanas pazīmes. Ielaižot šo problēmu, tās apmēri kļūst arvien lielāki un sekas grūtāk un dārgāk novēršamas. Tāpēc, ja ir aizdomas, ka nagi nav veseli, pie dermatologa jādodas pēc iespējas ātrāk. 

Saņemiet pieredzējuša dermatologa konsultāciju “Era Esthetic” lāzerdermatoloģijas klīnikā.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu