Aicina pieteikties Bērnu tautas deju svētkiem "Pilna sauja dzintariņu" Liepāja

Jelgava, 8.febr., LETA. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs līdz aicina bērnu deju kolektīvus no visas Latvijas līdz 21.februārim pieteikties 15. Bērnu tautas deju svētkiem "Pilna sauja dzintariņu", kas notiks 9.martā Liepājas skolās un Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, aģentūru LETA informēja centra projektu vadītāja Inese Muižniece.

Jau 15. reizi Liepājā pulcēsies bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi no visas Latvijas. Šo gadu laikā interesi par svētkiem izrādījuši kolektīvi no Preiļiem, Cēsīm, Lielupes, Rīgas, Bauskas, Auces, Ķekavas, Jelgavas, Talsiem, Saldus, Tukuma, Liepājas un citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Svētku dienā, 9.martā, mazie dejotāji vispirms ar koncertiem viesosies Liepājas skolās, kurās darbojas bērnu un jauniešu deju kolektīvi un ar kurām jau iepriekš izveidojusies veiksmīga sadarbība. Savukārt vakarā, plkst.18, svētku dalībnieki satiksies lielkoncertā Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, pēc kura mazajiem dancotājiem plānota arī patīkama kopā būšana izklaidējošās aktivitātēs.

Svētku mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, sekmējot bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu, pulcējot tos vienkopus un veicinot arī vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā.

"Šie svētki radīti ar ideju rosināt bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās iespēju," pauda Muižniece.