Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties viedtālruni?

Viedtālruņi mūsdienās ir kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Mēs tos izmantojam saziņai, fotografēšanai, dokumentu glabāšanai, interneta izmantošanai un pat rēķinu apmaksai. Tā kā viedtālruņu tirgus ir plašs, nav viegli izlemt, kurš no tiem vislabāk atbilst mūsu vēlmēm un vajadzībām. 

Lai palīdzētu Jums pieņemt lēmumu, sniedzam informāciju par to, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties viedtālruni. 

Baterija
Vai Jūs mēdzat savā viedtālrunī vienlaicīgi atvērt vairākas lietojumprogrammas? Vai tomēr mēdzat skatīties video un spēlēt dažādas spēles? Jo biežāk un aktīvāk Jūs lietojat viedtālruni, jo ātrāk un vairāk samazinās tā baterijas veiktspēja. Ja piederat pie šīs lietotāju kategorijas, noteikti apskatiet, vai viedtālruņa baterija ir pietiekami ietilpīga un spēs darboties ilgtermiņā. 

Atmiņa
Viedtālruņiem ir divu veidu atmiņas – RAM un ROM. RAM kopā ar tālruņa procesoru nosaka tālruņa darbības ātrumu, taču ROM uzglabā visus ierīces datus. Standarta lietotājam pietiek ar 2 GB RAM un 16 GB ROM atmiņu. Bet, ja esat aktīvs lietotājs, pievērsiet uzmanību viedtālruņiem, kuriem ir vismaz 3–4 GB RAM un 64 GB ROM. 

Lai paplašinātu atmiņu, viedtālrunī iespējams ievietot micro SD atmiņas karti. Atcerieties, ka to var izmantot Samsung, Huawei, Xiaomi viedtālruņi u.c. Android ierīces. Apple iPhone lietotājiem tādu priekšrocību nav.

Kamera
Viedoklis, ka kamera, kurai ir vairāk megapikseļu, spēj uzņemt labākus attēlus, ir kļūdains. Izņemot megapikseļus, labas kvalitātes attēli atkarīgi no tādām funkcijām kā ISO līmeņi, dažādi režīmi, kā arī fokusa ātrums. 

Ja Jums kamera ir viena no svarīgākajām funkcijām, noteikti izvēlieties viedtālruni, kam ir 12 vai 16 MP kamera ar visām iepriekš minētajām iespējām.

Operētājsistēma
Pastāv tikai divu veidu operētājsistēmas (OS) – Android vai iOS. Ja izvēlēsieties iOS, vienīgais variants ir iegādāties Apple iPhone. Visi pārējie viedtālruņu zīmoli darbojas ar Android OS. 

Android OS tiek izmantots, lai to viedtālruņu lietotājiem būtu iespēja lejupielādēt vairāk un dažādas programmas, taču jāņem vērā, ka tas samazina viedtālruņa veikstpēju. iOS ir atzīts visa pasaulē, jo ne reizi vien attaisnojis lietotāju cerības saistībā ar viedtālruņa veikstpēju un ilgtermiņa darbību.

Procesors
Kā par dažādu viedtālruņu kamerām, arī par procesoriem ir dažādi pretrunīgi viedokļi. Pastāv tādi viedtālruņu procesori kā quadcore, octa core, Snapdragon, MediaTek u.c. Lai izvēlētos sev piemērotāko, jārīkojas pavisam vienkārši – apskatiet procesora veiktspējas ātrumu, kas izteikts Giga hercos (GHz). Jo lielāks ātrums, jo ātrāks procesors.

 Ja gatavojaties veikt fotoattēlu/video apstrādi vai spēlēt tiešsaistes spēles un straumēt videoklipus, noteikti izvēlieties pēc iespējas jaudīgāku procesoru.

Dažādu viedtālruņu cenas mēdz pamatīgi atšķirties. Galvenais, kas jāņem vērā, – jo jaudīgāks procesors, labāka tālruņa veiktspēja, kamera un baterija, jo augstāka viedtālruņa cena. Šī iemesla dēļ apdomīgi izvērtējiet savas nepieciešamības un iegādājieties gudri, nepārmaksājot!