Banner 980x90

"Liepājas enerģijas" izsludinātajam kurināmās šķeldas iepirkumam saņemts 31 pieteikums

SIA "Liepājas enerģija" izsludinātajā kurināmās šķeldas iepirkumā iesniegts31 piedāvājums, un uzņēmums tos izvērtēs mēneša laikā. "Liepājas enerģija" plāno patērēt līdzīgu šķeldas apjomu kā aizvadītajā sezonā, un līgumus par kurināmā piegādi slēgs ar vairākiem piegādātājiem. Jaunais iepirkums attiecas uz šķeldas piegādi no 2015. gada jūnija līdz 2016. gada maijam, pilsētas informācijas portālam Liepaja24.lv ziņo uzņēmums.

Piedāvājumu šķeldas piegādei iesnieguši arī visi uzņēmumi, kas nodrošināja kurināmā piegādi iepriekšējā periodā. Kopējais 31 pretendenta piedāvātais šķeldas apjoms ir nepilni 2 miljoni beramo kubikmetru, un tas vairakkārt pārsniedz apjomu, kas nepieciešams uzņēmumam.

Šķeldas patēriņa apjoms 2015./2016. gada sezonā plānots līdzīgs kā gadu iepriekš, kad "Liepājas enerģiju" ar šķeldu nodrošināja 16 dažādi piegādātāji. Lai nodrošinātu abu siltumenerģijas avotu veiksmīgu darbību, uzņēmumam gadā būs nepieciešami aptuveni 221 500 beramie kubikmetri šķeldas.Ikdienā patērētās šķeldas apjomu ietekmē gadalaiks un laika apstākļi, piemēram, vasaras mēnešos apjoms ir salīdzinoši neliels, bet ziemas mēnešos var sasniegt pat 40 000 beramo kubikmetru šķeldas.

Atjaunojamo energoresursu izmantošanai ir vairākas priekšrocības – pirmkārt, šķelda kā kurināmais ir lētāks, otrkārt, tas palielina ražošanas neatkarību no viena kurināmā veida un tā cenu svārstībām, treškārt, kurināmais ir tepat iegūstams un tā ir iespēja vietējiem mežizstrādes uzņēmumiem attīstīt savu darbību un nodrošināt darbavietas. Ar šādu videi draudzīgu un tepat Latvijā iegūstamu kurināmo "Liepājas enerģija" gadā aizvieto aptuveni 22 miljonus normālkubikmetru (65%) importētās dabas gāzes apjoma.

Šā gada martā "Liepājas enerģija" izsludināja jau ceturto kurināmās šķeldas iepirkuma procedūru, bet jau 2009. gadā uzņēmumsstratēģiski izvēlējās savu attīstību, dodot priekšroku kurināmā dažādošanai. Videi draudzīga kurināmā – koksnes šķeldas izmantošanu enerģijas ražošanā uzsāka 2012. gada rudenī, kad darbu sāka biokoģenerācijas stacija, bet gadu vēlāk ekspluatācijā nodeva 30 MW biomasas katlumāju. Abi projekti īstenoti ar mērķi mazināt atkarību no dabas gāzes, dažādot kurināmā izvēli un palielināt siltumapgādes sistēmas drošību, kā arī samazināt siltumenerģijas ražošanas izmaksas un gala cenu. Turklāt atjaunojamo resursu izmantošana siltuma ražošanā atbilst Latvijas enerģētikas ilgtermiņa stratēģijai un tiek atbalstīta arī no Eiropas savienības puses.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)