Banner 980x90

Marina Rebeka: "Solokoncerts Liepājas koncertzālē ir svarīgs notikums"

Publicitātes foto
Publicitātes foto

14.novembrī plkst.19.00 koncertzālē ''Lielais dzintars'' notiks pirmais opermūzikas koncerts ''Zvaigznes atgriešanās'', kurā ar šī žanra pasaules klasiku klausītājus priecēs slavenais latviešu soprāns Marina Rebeka, kuras dzimtas saknes meklējamas tieši Liepājā.

"Man ir milzu prieks, ka solokoncerts notiks Liepājas jaunajā koncertzālē tūliņ pēc Lielās zāles inaugurācijas koncerta. Šis ir svarīgs notikums manai ģimenei, jo īpaši manam vectēvam," stāsta Rebeka.

Kā pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informēja SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane, dziedātājas vectēva vectēvs Pāvels Jankovičs bijis Latvijas armijas Kurzemes divīzijas galvenais priesteris. Viņš kalpojis Liepājas pareizticīgo baznīcā, kur ir arī apglabāts. Viņa dēls Aleksandrs Jankovičs bijis Liepājas apgabala tiesas krimināltiesnesis un Daugavpils apgabala tiesas galvenais prokurors. Savukārt Marinas Rebekas vectēvs Juris Jankovičs, kurš kopā ar ģimeni ticis izsūtīts uz Sibīriju, savas atmiņas pierakstījis divās grāmatās – "Spīta krustceles" (latviešu valodā) un "Sibīrijas dienasgrāmata" (krievu valodā).

"Mans vectēvs ir liels malacis. Viņa rakstīšanas talants atklājies visai vēlu, taču patlaban viņam ir 91 gads, un vectēvs arvien vēl vada auto, lieto "Skype", kā arī raksta ar datoru," stāsta Rebeka.

"Lielā dzintara" pirmajā opermūzikas koncertā "Zvaigznes atgriešanās" Rebeka priecēs ar tādiem šedevriem kā Džoakīno Rosīni uvertīra operai "Seviljas bārddzinis", "Džakomo Pučīni" skati no operas "Bohēma", Džuzepes Verdi uvertīra operai Nabuko" un skati no operas "Traviata", kā arī daudzi citi.

Ar Verdi operu "Traviata" (La traviata, 1853) dziedātāju Marinu Rebeku saista īpašas attiecības, jo Violetas loma viņai atnesa pirmo starptautisko atzinību, un tā ik gadu atgriežas dziedones repertuārā.

"Kopš manas debijas Violetas lomā 2007.gadā nav aizvadīta neviena sezona bez "Traviatas". Kopumā šobrīd esmu dziedājusi 13 atšķirīgos iestudējumos, taču šis tēls arvien mainās un nevar apnikt, jo Violeta dzimst uz skatuves ikreiz no jauna – tā noteikti ir mana loma," atzīst Rebeka.

2009.gadā M. Rebeka debitēja prestižajā Zalcburgas festivālā diriģenta Rikardo Muti vadībā, un kopš šīs uzstāšanās dziedātāja regulāri viesojas pasaules labākajās koncertzālēs un opernamos. Viņa debitējusi Ņujorkas Metropoles operā, Kārnegija zālē Ņujorkā, Milānas La Scala, Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Vīnes Valsts operā, Cīrihes operā un citviet.

Līdzās klasiskajām itāļu bel canto opermūzikas lappusēm Rebeka savu repertuāru paplašinājusi un labprāt iestudē arī baroka operas, Volfganga Amadeja Mocarta darbus, kā arī 20.gadsimta opermūziku.

Rebeka "Lielajā dzintarā" uzstāsies kopā ar šobrīd Vīnē dzīvojošo tenoru no Kosovas Rami Lahaju, savukārt pie "Lielā dzintara" festivāla orķestra pults stāsies jaunā itāļu diriģente Speranca Skapuči.

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, interneta vietnē "Bilesuparadize.lv", kā arī koncertzāles "Lielais dzintars" Informācijas centrā.

Koncertzāles "Lielais dzintars" atklāšanas pasākumu cikls ilgs līdz pat gada beigām. Kopumā divarpus mēnešus garajā atklāšanas programmā pārstāvēti mākslas veidi, kuri nākotnē veidos koncertzāles programmu - tā ir ne tikai klasiskā, bet arī populārā mūzika, džezs, dejas un teātra māksla, pasākumi bērniem, klaviermūzikas vakari un cita žanra pasākumi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)