Matu maskas skaistiem un veselīgiem matiem

Mūsu mati ik dienu tiek ietekmēti dažādos veidos – veidoti, taisnoti, krāsoti, pakļauti ārējās vides ietekmei. Lai to kompensētu, nepietiks vien ar ierasto šampūnu un kondicionieri, bet vajadzēs vēl citus palīgus. Nepieciešams matiem nodrošināt saudzīgu kopšanu un atjaunošanu ar kvalitatīvu un profesionālu kosmētiku. Matu maskas ir vieni no efektīvākajiem līdzekļiem, kas var padarīt matus veselīgākus, gludākus un mirdzošākus. Kādas matu maskas lietot un kas jāņem vērā, lai iegūtu labāko rezultātu no šī produkta?

Bagātīgs sastāvs un intensīva iedarbība
No citiem matu kopšanas produktiem matu maskas atšķiras ar to, ka tām ir bieza un bagātīga konsistence. To sastāvā sakoncentrēts daudz vērtīgu un kopjošu vielu, kas intensīvi iedarbojas uz visiem matu slāņiem, panākot gan jūtamu, gan redzamu iedarbību jau pēc pāris lietošanas reizēm. Matu maskas parasti satur vērtīgas augu valsts sastāvdaļas un ekstraktus, kopjošas eļļas, A, E un B vitamīnu. Lai matu maska varētu kārtīgi iedarboties, tā ir jāatstāj ilgāku laiku – no dažām minūtēm līdz pat pusstundai. Vēlams šo ražotāja norādi arī ievērot, jo laiks noteikts apzināti, lai panāktu vislabāko ietekmi uz matiem. Ja matu masku izskalosiet daudz ātrāk, tā jau būs nelietderīga šī kosmētikas līdzekļa izniekošana. It īpaši, ja esat atvēlējuši līdzekļus kādai luksusa zīmola matu maskai.

Matu maska jāizvēlas atbilstoši matu problemātikai
Katrs mēs esam unikāls, tāpat arī mūsu mati un to vajadzības. Tāpēc matu kopšanas produkti, tajā skaitā arī matu maskas, jāizvēlas pēc individuāliem faktoriem. Ne vienmēr tas, kas der draudzenes vai kolēģes matiem un liek tiem izskatīties lieliski, to paveiks arī ar jūsu matiem. Vienmēr jāizvērtē savs matu tips, to galvenā problemātika un vajadzības. Pēc šāda principa arī ražotāji piedāvā matu maskas. Katra no tām pēc sastāva ir orientēta un kādu konkrētu nepilnību novēršanu. Piemēram, varat izvēlēties matu maskas sausiem un nespodriem matiem, dziļi mitrinošas matu maskas, arī maskas krāsotiem matiem, kas mazina krāsas izbalēšanu. Tāpat arī matu maskas īpaši bojātiem matiem, kuriem vajadzīga intensīva atjaunošana un barošana. 

Vai matu maskas jālieto visu laiku?
Mati diezgan ātri pierod pie konkrētiem produktiem, tāpēc ir vēlams ik pa laikam pamainīt to mazgāšanas un aprūpes līdzekļus. Jāatrod savi iecienītie produkti un ik pēc dažiem mēnešiem jāmaina, lai sniegtu matiem daudzpusīgāku un dziļāku aprūpi un novērstu nepilnības, kas radušās veidošanas un apkārtējās vides ietekmē. Matu maska nav jāliek pēc katras mazgāšanas, pietiks, ja to lietosiet vienu reizi nedēļā. Ja matu stāvoklis ir slikts, tad varbūt divas reizes nedēļā. Starp matu masku lietošanas kūrēm arī var ievērot garākas pauzes un maskas lietot tikai tajā laikā, kad tie vairāk cieš no ārējās ietekmes, piemēram, apkures sezonas laikā vai intensīvā darba periodā, kad katru dienu mati tiek veidoti ar ierīcēm un piesātināti ar veidošanas līdzekļiem.

Kur pirkt labas matu maskas?
Profesionālas matu maskas plašā izvēlē varat iegādāties interneta veikalā Salonline.lv, kas ir profesionālas kosmētikas, zīmolu produkcijas un salonu aprīkojuma tiešais izplatītājs Baltijas valstīs. Veikalā pieejams visplašākais skaistumkopšanas produktu klāsts, tajā skaitā arī matu maskas un citi produkti matu kopšanai, veidošanai un krāsošanai. Sortimentā pieejamas matu maskas no tādiem frizieru iecienītiem zīmoliem kā BIOSILK, CHI HAIRCARE, ALFAPARF MILANO, ALTERNA, LAKMÉ Cosmetics, KEUNE un citiem.

Vai pašgatavotas matu maskas ir efektīvas?
Matu maskas ne vienmēr jāpērk veikalā, tās var pagatavot arī mājās no vērtīgiem produktiem – ogām, augļiem, piena produktiem, medus un citām sastāvdaļām. Interneta apcirkņos var atrast neskaitāmi daudz recepšu paštaisītām matu maskām. Atliek tikai piemeklēt saviem matiem piemērotākās un ļauties eksperimentiem. Tā var būt arī lieliska laika pavadīšana kopā ar draudzenēm, meitu vai mammu. Tomēr nevajadzētu paļauties, ka šīs mājas maskas uzreiz sniegs žilbinošu efektu uz jūsu galvas rotu, jo sastāvdaļu iedarbība ne vienmēr ir prognozējama. Vienkārši ļaujieties iedvesmai un izbaudiet procesu. Ja tas neder jūsu matiem – vienmēr ir profesionālas matu maskas, kas radītas laboratorijās un pierādījušas savu efektivitāti.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu