Nākamnedēļ "Lielajā dzintarā" atklās jauno mediju mākslas izstādi "Starpliktuvē"

Rīga, 18.sept., LETA. Piektdien, 27.septembrī, plkst.17.30 jauno mediju mākslinieki aicina uz izstādes "Starpliktuvē" atklāšanu koncertzālē "Lielais dzintars", aģentūru LETA informēja SIA "Lielais dzintars" Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča. 

"Starpliktuvē" 16 mākslinieki pēta cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, savos darbos atkailinot pārspīlētās gaidas pret tehnoloģiju veiktspēju un demistificējot to darbības principus. Izstāde būs skatāma līdz 30.oktobrim. 

Mākslinieks Gints Gabrāns savā darbā vizualizējis starpliktuvi - bezgalīgu glabāšanas pasauli. Projektā "Trūdi" viņš veidojis "kompostu" no vietējās mākslas telpas aprites digitālajām paliekām paplašinātās realitātes lietotnē SAN. 

Liepājā izstādītais SAN virtuālais objekts "Trūdi" būs klons no darba, kas pašlaik atrodas pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un tika kompilēts īpaši "Purvīša balvai 2018". Darbā iekļautas arī fotogrāfijas no Purvīša balvas atklāšanas, kas laika gaitā degradētas ar gleznieciskām un digitālām kvalitātēm. "Trūdus" caur viedierīču ekrāniem "Liepājas Mākslas foruma" laikā varēs aplūkot gan koncertzālē, gan tās apkārtnē. 

Pēters Riekstiņš darbā no sērijas "Atpakaļ gaismā" "uzlauž" datu glabāšanas ierīces, no iztīrītām datoru atmiņām atjauninot pasu kopijas un citus vērtīgus personas datus. Savukārt interaktīvajā video instalācijā "Garāmgājējs", ko Riekstiņš radījis kopā ar Jāni Jankevicu, skatītājs varēs iekāpt attēlu telpā un reāllaikā, mijiedarboties ar savām pagātnes kopijām. 

Rasma Kroģere un Diana Mikanova izstādē modelē distopisku nākotni, kurā cilvēces sapņi glabājas mākonī. Gustavs Lociks smalki atveido ainu, kurā daba un dati saplūduši vienā ainavā, skatītājam liekot uzdot jautājumu, vai viņš atrodas fiziskā vai virtuālā realitātē, vai kaut kur starp tām. 

Kā norāda izstādes veidotāji, mediju tehnoloģijas ir nesaraujami saistītas ar iztēles telpu. Ieva Vīksne, Anna Priedola un Andrejs Poikāns izgaismo imagināro slāni un mītus, kas apvij mūsdienu tehnoloģijas. 

Savukārt Gunta Dombrovska savā darbā "Smadzeņu vēstījums" realizējusi mūžseno cilvēka sapni par telekinēzi, skatītājam ļaujot spēlēt mūzikas instrumentu ar domu spēku un vienlaikus nonākt saskarsmē ar citādi nenovērojamajiem procesiem paša ķermenī. 

Tehnoloģijas kā tiltu uz nezināmo, neredzamo, nesajūtamo izmanto arī skaņas mākslinieki Reinis Naļivaiko un Krista Dintere, liekot saklausīt mūzikas instrumentu iekšējo balsi jeb to materiālam raksturīgo frekvenci darbā "Introverti". 

Savukārt Rihards Vītols ļauj iejusties Amazones lietusmežos mītoša insekta ādā, sadzirdot ūdens kustību koku stumbros sev visapkārt. 

Mākslinieku video darbi un instalācijas skatāmas jaunākās paaudzes QLED tehnoloģijas ekrānos. Izstādi organizē koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar elektroniskās mākslas un mediju centru E-LAB un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju.