Padomi jaunajiem vecākiem: 5 prasmes, kas jāiemāca savam bērnam

Kļūšana par vecākiem ir ļoti priecīgs, bet tajā pašā laikā arī satraucošss notikums. Bērna ienākšana ģimenē pavisam noteikti izmaina ierasto ikdienas ritmu. Tu vairs nevari domāt tikai par sevi vai savu otru pusīti, bet Tev ir jādomā arī par savu bērniņu. Vecāku loma ir ļoti atbildīga. Tieši vecāki ir tie cilvēki, no kuriem bērns gūst piemēru, tāpēc ir rūpīgi jāpiestrādā pie bērnu audzināšanas. 

Ir prasmes, kuras bērns iemācīsies skolā, taču ir arī tādas prasmes, kuras noteikti ir jāiemāca vecākiem, jo pilnībā visu iemācīties skolā tomēr nevar. Kuras ir tās prasmes, kas noteikti jāiemāca savam bērnam? Lasi raksta turpinājumu un uzzini!

Ēst gatavošana
Ir cilvēki, kuri ikdienā negatavo vai arī vispār neprot to darīt, līdz ar to viņi izvēlas doties ārpus mājas, lai ieturētu maltīti. Taču tas ir gan laikietilpīgi, gan prasa diezgan lielus naudas līdzekļus. Turklāt, ja cilvēks nemāk gatavot, tas nozīmē, ka atsevišķās situācijās viņš nemaz nespēs par sevi parūpēties. Tāpēc ir ļoti labi, ja bērni jau mazotnē sāk rosīties pa virtuvi. Lai bērnos raisītu interesi par ēst gatavošanu, vismaz reizi nedēļā sāciet gatavot visa ģimene kopā. Sāciet ar pavisam vienkāršiem ēdieniem, lai bērnam nebūtu pārāk sarežģīti apgūt kulinārijas prasmes. 

Pārvietošanās ar sabiedrisko transportu
Cilvēkiem, kuri dzīvo gan pilsētā, gan laukos, bieži vien nākas pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Lielākās pilsētās, piemēram, Rīgā, pārvietošanās ar sabiedrisko transportu ir sarežģītāka, nekā mazākās pilsētās vai laukos. Bērni ļoti bieži tieši ar sabiedrisko transportu brauc uz skolu. Lai varētu veiksmīgi un bez kavēšanās ierasties skolā, vecākiem noteikti ir jāiemāca, kā pārvietoties ar sabiedrisko transportu. 

Budžeta plānošana
Ir ļoti svarīgi, lai cilvēks prastu pareizi rīkoties ar savām finansēm. Pareiza budžeta plānošana ļauj gan samazināt savus tēriņus, gan veidot uzkrājumus. Pirmie naudas līdzekļi, ar ko saskaras bērns, ir vecāku dotā kabatas nauda. Līdz ar tās saņemšanu, bērns sāk patstāvīgi pieņemt lēmumus, kā šo naudu tērēt. Lai kabatas nauda netiktu iztērēta tikai dažādos saldumos, vecākiem ir jāiemāca, kā vislabāk to izlietot. Vairāk par lietām, kuras būtu jāizrunā ar saviem bērniem saistībā ar budžeta plānošanu, var lasīt šeit - https://www.tvnet.lv/6436902/sarunas-par-naudu-5-lietas-kuras-jaizruna-pirms-berns-dodas-studet

Komunikācija ar citiem cilvēkiem
Vecākiem ir jāiedrošina savs bērns komunicēt ar citiem cilvēkiem. Ir labi, ja apkārt ir draugi un paziņas, kuriem var lūgt palīdzību, kā arī vienkārši labi pavadīt laiku kopā. 

Citu cilvēku cienīšana
Vienalga, vai bērns atrodas mājās vai sabiedriskā vietā, viņam ir jāciena citi cilvēki. Bērnam ir jāsaprot, ka viņš nav galvenais un ka viņa iegribas nav pašas svarīgākās. Ir jāņem vērā gan citu cilvēku viedoklis, gan viņu  vēlmes.