Banner 980x90

Praktiski padomi kases sistēmas ieviešanai mazumtirdzniecības uzņēmumā

Mazumtirdzniecības uzņēmumi var izmantot vairākas POS jeb kases sistēmas sniegtās priekšrocības, sākot no paātrināta un efektīvāka pārdošanas procesa līdz efektīvākai preču pārvaldības sistēmai. Tieši tādēļ gan mazi, gan lieli uzņēmumi arvien vairāk ievieš kases aparātu sistēmas savā biznesā. Tomēr plašajā POS sistēmu piedāvājumā ir viegli apmaldīties, tāpēc šajā rakstā aplūkosim svarīgāko, kas jāzina pirms POS sistēmas iegādes un ieviešanas savā uzņēmumā. Turpini lasīt un uzzini vairāk!

Kas ir POS jeb kases sistēmas?

Kases sistēmas jeb POS ir datorizētas sistēmas, kas nodrošina pārdošanas funkcijas, piedāvā praktiskas noliktavas pārvaldības un preču uzskaites sistēmas, kā arī palīdz īstenot mārketinga un lojalitātes programmas. Tikmēr tradicionālā veikala kase nepiedāvā tik plašu funkciju klāstu, ļaujot vien reģistrēt veiktos darījumus, drukāt čekus, nodrošināt naudas uzskaiti un veikt citas vienkāršas darbības.

Kas jāņem vērā pirms kases sistēmas ieviešanas savā uzņēmumā?

  • Uzņēmuma vajadzības. Pirms ir izvēlēta kases sistēma, ir nepieciešams izvērtēt uzņēmuma vajadzības – kādas papildfunkcijas ir nepieciešamas, vai ir iespējams pielāgot konkrēto POS sistēmu uzņēmuma specifikai utt. Mobilās kases sistēmas, kas darbojas ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību, ir arvien populārākas mazo uzņēmumu starpā, pateicoties pievilcīgajai cenai. Tikmēr lielie mazumtirdzniecības uzņēmumi parasti izvēlas tradicionālās kases sistēmas, kuras sastāv no datora, monitora, kases un citām papildierīcēm – tās ļauj efektīvāk apkalpot lielas klientu plūsmas.
  • Papildierīču atbalsts. Karšu termināls, svari un svītrkodu lasītājs ir tikai dažas no ierīcēm, ar kurām ir iespējams savienot POS sistēmas. Ja tavam uzņēmumam ir nepieciešama kāda īpaša ierīce, piemēram, pašapkalpošanās kase, tad iesakām pārbaudīt, vai to var savienot ar konkrēto POS risinājumu. CompuCash ir viens no risinājumiem, kas piedāvā plašu papildierīču atbalstu – vairāki pašapkalpošanās veikali izvēlas CompuCash risinājumus, lai nodrošinātu izcilu pašapkalpošanās servisu.
  • Integrācijas iespējas. Svarīgi pārbaudīt, vai ar POS sistēmu ir iespējams integrēt esošo grāmatvedības sistēmu, e-komercijas platformu, videonovērošanas kameras utt. Iesakām izvēlēties kases sistēmas ar plašām integrācijas iespējām – tas ļaus izmantot visas POS sistēmas sniegtās priekšrocības, lai pilnveidotu uzņēmuma attīstību.
  • Plašs funkciju klāsts. Mazumtirdzniecības uzņēmumiem ir svarīgi, lai POS sistēmai ir efektīva noliktavas pārvaldība sistēma, kas spēj nodrošināt precīzu preču uzskaiti. Labākie POS risinājumi ļaus uzstādīt atgādinājumus situācijās, kad konkrētā prece drīz būs izpārdota, ļaujot uzņēmuma vadībai savlaicīgi plānot nākamā pasūtījuma veikšanu. POS sistēmā vajadzētu būt pārskatāmai mārketinga sistēmai, CRM modulim un analītiskām atskaitēm, kas ļaus kāpināt pārdošanas apjomus un vairot klientu apmierinātību. Ne mazāk svarīga ir saprotama lojalitātes sistēma, kas ļaus klientiem izveidot lojalitātes kartes, mudinot klientus atgriezties tavā biznesā.
  • Vienkārši un ērti lietojama sistēma. Kases sistēma, kuras interfeiss ir vienkārši un ātri lietojams, ne tikai ietaupīs darbinieku laiku, bet arī ļaus apkalpot klientus pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk. Tieši tāpēc ir nepieciešams pievērst uzmanību, vai konkrētās POS sistēmas interfeisu ir iespējams pielāgot tava uzņēmuma darbības veidam.
  • Kvalitatīvs un pieejams klientu serviss. Pirmajās dienās strādājot POS sistēmu, var rasties papildus jautājumi, tāpēc ir svarīgi, lai POS pakalpojumu sniedzējam ir kvalitatīvi klientu atbalsta pakalpojumi, kas ir pieejami arī ārpus ierastā darba laika.

Kādu POS risinājumu izvēlēties?

POS sistēmas ir mūsdienīgie un jaunie kases aparāti, kas ļauj uzņēmumiem kāpināt pārdošanas apjomus, apkalpot klientus kvalitatīvāk un efektīvāk, kā arī palīdz stratēģiski plānot uzņēmuma attīstību. Baltijas tirgū viens no populārākajiem POS risinājumiem ir CompuCash – CompuCash kases sistēmas ir ieguvušas vairāku uzņēmumu uzticību, pateicoties plašām integrācijas iespējām, 24/7 klientu servisam, draudzīgām cenām un plašajam funkciju klāstam. Ieskaties CompuCash.lv un uzzini, kā kases sistēmas palīdzēs tavam uzņēmumam attīstīties!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)