Banner 980x90

Saules paneļi – laiks uzņēmumiem ietaupīt un domāt zaļi

Laikā, kad elektrība ir kļuvusi manāmi dārgāka, arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta risinājumiem, kas palīdz samazināt elektroenerģijas izdevumus. Īpaši būtisks jautājums par elektrības izmaksu optimizēšanu ir uzņēmumiem, jo to patēriņš parasti ir ļoti liels, kas nozīmē arī augstas resursa izmaksas. Saules paneļi ir viena ir elektroapgādes alternatīvam, kas arī Latvijā pazīstama jau daudzus gadus. Šobrīd saules paneļi ir guvuši īpaši lielu popularitāti, jo arvien vairāk uzņēmumu domā ne tikai par to, kā samazināt savus elektrības izdevumus, bet arī rūpēties par vidi. 

Iespēja samazināt elektrības izdevumus

Šobrīd gandrīz ikviens izjūt elektroenerģijas cenu kāpumu, tāpēc saules paneļi ir risinājums, par kuru pavisam noteikti ir vērts padomāt. Ierīkojot uzņēmumā savai situācijai atbilstošu saules elektrostaciju, iespējams ilgtermiņā ievērojami samazināt elektrības izmaksas. Tā kā saules paneļu efektivitāte tiek garantēta 25 gadus un pat ilgāk, tie ir lielisks ieguldījums, kas ļauj optimizēt elektrības izmaksas tagad un arī tālākā nākotnē. Tāpat saules paneļi nodrošina lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un cenu svārstībām biržā, kas uzņēmumiem ir būtisks ieguvums, jo, strauji pieaugot elektrības cenai, tas neatstāj tik lielu negatīvo iespaidu un uzņēmuma darbību un ikmēneša izdevumiem.

Lai arī saules elektrostacijas ierīkošanai ir nepieciešams sākotnējās investīcijas, šis elektroapgādes risinājums atmaksājas jau pārskatāmā nākotnē un neprasa teju nekādus ieguldījumus pēc realizēšanas.

Rūpes par vidi

Saules paneļi ir vērtīgs ieguldījums ne tikai tādēļ, ka sniedz iespēju samazināt elektrības izmaksas. Tie ir tālredzīgs un videi draudzīgs risinājums, kas uzņēmumam ļauj sniegt savu artavu vides problēmu risināšanā un parādīt savu nostāju globāli nozīmīgos jautājumos. Uzņēmumā ierīkojot saules elektrostaciju un elektrības ražošanai izmantojot saules enerģiju, iespējams samazināt CO2 izmešu daudzumu, tādējādi palīdzot cīnīties ar klimata pārmaiņām. Tāpat, dodot priekšroku šim elektroapgādes risinājumam, uzņēmums palīdz īstenot Eiropas Savienības klimatneitralitātes mērķus, tādā veidā rūpējoties par vidi un labāku nākotni mums visiem.

Turklāt šādu sociāli atbildīgu rīcību augsti novērtē kā klienti, tā arī investori un sadarbības partneri, jo īpaši starptautiskos tirgos.

Kā uzņēmumā uzstādīt saules paneļus?

Kā jau tika noskaidrots, tad saules paneļi ir vērtīgs, tālredzīgs un videi draudzīgs ieguldījums uzņēmumā, taču – kā šo elektroapgādes risinājumu ierīkot? Lai noskaidrotu, kāds saules paneļu risinājums ir piemērotākais katrā objektā, nepieciešams izvērtēt elektrības patēriņa paradumus, reālās vajadzības, kā arī dažādus citus faktorus. Un, lai to izdarītu visprecīzāk, ieteicams sadarboties ar jomas ekspertiem.

“Ignitis Latvija” ir pieredzes bagāts un uzticams enerģētikas uzņēmums, kura viens no stiprajiem lauciņiem ir saules elektrostaciju ierīkošana. Tas biznesa klientiem piedāvā pilnu projekta realizēšanu, tajā iekļaujot arī nepieciešamo atļauju iegūšanu, saules stacijas reģistrāciju un darbu saskaņošanu ar uzraugošajām iestādēm, kā arī gatavas saules stacijas nodošanu klienta rokās. Projekta izstrādes laikā “Ignitis Latvija” cieši sadarbojas ar klientu, lai izvēlētos piemērotākos risinājumus un nodrošinātu saules elektrostacijas atbilstību ne tikai nozares kritērijiem, bet arī klienta reālajām vajadzībām.

Vairāk par saules stacijas ierīkošanu uzņēmumā, varat uzzināt mājaslapā ignitis.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)