Vietējās ziņas

 • Papes Ķoņu ciems

  Papes Ķoņu ciems ir unikāls vēsturisks zvejniekciems - viena no retajām pērlēm ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā.

 • Audēju kolektīva "Dzīpariņš" 

  darbnīca Bārtas kultūras namā

 • Bārtas muzejs

  Pamatekspozīcija "Bārtas tautas tērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijas 19.-21.gadsimtā".

 • Liepājas kultūras projektu konkursā sadalīs 40 000 eiro

  Rīga, 15.janv., LETA. Lai sekmētu Liepājā augstvērtīgus kultūras un jaunrades procesus, kā arī veicinātu pilsētas iedzīvotāju līdzdalību kultūras dzīves norisēs, Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde aicina iesniegt projektus kultūras konkursam, kurma kopējais līdzfinansejums paredzēts 40 000 eiro, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

 • Kokaudzētava "Īve"

  Kokaudzētava "Īve" izveidota 1994. gadā uz Liepājas virsmežniecības meža kokaudzētavas bāzes - kopumā 18h platībā, no kuriem 3 500m2 aizņem siltumnīcas. 

 • Sv. Brigitas katoļu baznīca

  Viena no modernākajām ēkām Grobiņā. Baznīcas būvēšana uzsākta 2000.gadā, un tā tapusi divu gadu laikā. Baznīcu projektējuši arhitekti Aija un Andris Kokini. 

 • Zentas Mauriņas piemiņas istabas

   Laikā no 1898.gada līdz 1921. gadam šeit dzīvojusi Zenta Mauriņa (1897-1978), rakstniece un literatūras vēsturniece, starptautisko apbalvojumu laureāte (1971. g. Konrāda Adenauera balva, 1977. g. Šveices apvienības "Par cilvēka tiesībām un brīvību" godalga; rakstniece pieminēta Francijā atkārtoti izdotajā enciklopēdijā "Pasaules slavenākās sievietes").

 • Grobiņas evaņģēliski luteriskā baznīca

  Pie Grobiņas pils Skābarža kalnā 1560.gadā atradusies pirmā baznīca pilsētā, kas celta no koka. Sliktā stāvokļa dēļ tā nojaukta un 1596.gadā uzcelta jauna koka baznīca iepretim Grobiņas viduslaiku pilij ar bastioniem. Diemžēl zviedru iebrukuma laikā 1659.gadā baznīca nodegusi vai nodedzināta apzināti. 

 • Grobiņas pilskalns (Skābarža kalns) un senpilsēta

  Domājams, ka šeit atradusies kuršu "Jūrpils". Pilskalns apaudzis ar kokiem, te aug 23 skābarži. Kalns paceļas 5 m virs ūdenskrātuves līmeņa. Šeit atrastas 9.-11.gs. senlietas, taču pilskalns apdzīvots arī vēlāk. Pie pilskalna konstatēta apmēram 5-6 ha liela senpilsētas vieta.

 • Grobiņas viduslaiku pils ar bastioniem

  Grobiņas viduslaiku pils būvniecība saistāma ar 13.gs. vidu, kad Grobiņas pils kā hus to Grobin pirmo reizi minēta vēstures avotos. Domājams, ka tā bijusi no koka, jo 1263.gadā tā nodedzināta. 1328.gadā pils uzcelta no jauna.