Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Akmeņraga bāka

Akmeņraga bāka

Komentāri
Akmeņraga bāka ir 35 metrus augsta mūra bāka. Pirmā mūra bāka šajā vietā uzbūvēta 1884. gadā, taču Pirmā Pasaules kara laikā tā tika sagrauta. 1921. gadā bāka tika atjaunota, un tā atkal paceļas virs mežu galotnēm. Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar atrašanos kuģošanai vienā no bīstamākajām vietām visā Baltijas jūras piekrastē.

Ģeomorfoloģiskais
dabas piemineklis Strantes - Ulmales
stāvkrasts

Ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Strantes - Ulmales stāvkrasts

Sakas pagasts, Pāvilostas novads
Komentāri
Ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Strantes - Ulmales stāvkrasts stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā, un tā augstums dažviet sasniedz pat 16 m. Vētras laikā viļņi brāžas pāri liedagam un iegraužas stāvkrastā, tādējādi ik gadus jūra atkaro sev gabalu sauszemes.

Zobenzivs
ekspozīcija Ziemupes tautas namā

Zobenzivs ekspozīcija Ziemupes tautas namā

Ziemupes tautas nams, Pāvilostas novads
Komentāri
Zobenzivs tika izskalota Ziemupes jūrmalā 2007. gada 12. augustā. Tas ir unikāls atradums, jo šīs sugas zivis ir tipiskas okeānu zivis un Baltijas jūrā sastopamas reti. Izskalotā zobenzivs bija 2,08 metrus gara un 37 kilogramus smaga, tās "zobena" garums – 70 centimetri. Ekspozīcijas galvenais eksponāts ir šīs zobenzivs mulāža.

Pāvilostas
moli

Pāvilostas moli

Pāvilosta, Pāvilostas novads
Komentāri
Pāvilostas moli pirmo reizi iebūvēti 1878. gadā. Sākotnējos ostas vārtus veidoja no pāļu rindām un akmeņu krāvumiem. 1929. gadā tie tika pagarināti ar betona blokiem. Ostas kanāla garums ir 950 m, bet platums 40 - 45 m. Pēc molu rekonstrukcijas 2010. gadā tie atkal ir piemēroti pastaigām.

Pāvilostas
novadpētniecības muzejs

Pāvilostas novadpētniecības muzejs

Dzintaru iela 1, Pāvilosta, Pāvilostas novads
Komentāri
Pāvilostas novadpētniecības muzeja celtniecība uzsākta 1879. gada 22. maijā. Muzejs bija pirmā mūra ēka Pāvilostā. 1992. gada 17. novembrī pirmo reizi apmeklētājiem tajā durvis vēra Pāvilostas novadpētniecības muzejs. 

Rezultāti kartē