Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti


Dabas parks "Bernāti"

Dabas parks "Bernāti"

Komentāri
Dabas parks "Bernāti" - Eiropā aizsargājamā NATURA 2000 dabas teritorija. Jūras krasts ar smalkajām, baltajām smiltīm, kāpas un priežu mežs vilina apmeklētājus gan ziemā, gan vasarā. Dabas parkā "Bernāti" atrodas Latvijas augstākā kāpa – Pūsēna kalns. Latvijas rietumu sauszemes punktā uzstādīta robežzīme "Zaļais stars". 
Savvaļas
zirgu un tauru ganības Dabas parkā "Pape"

Savvaļas zirgu un tauru ganības Dabas parkā "Pape"

Rucavas un Nīcas novads
Komentāri
Pie Papes ezera 1999. gadā Pasaules dabas fonds (WWF) ieveda 18 savvaļas zirgus. Tā bija pirmā vieta Latvijā, kur šos savvaļas dzīvniekus palaida ganīties.

Nīcas
Senlietu krātuve

Nīcas Senlietu krātuve

Bārtas iela 6, Nīca, Nīcas novads
Komentāri
Nīcas Senlietu krātuve apmeklētājiem piedāvā aplūkot dažādas izstādes un citas ekspozīcijas. Muzeja kolekcija tiek nemitīgi papildināta. Arī vietējie iedzīvotāji labprāt dalās ar dažādām savu privāto mājas kolekciju vērtībām, kas aplūkojamas Nīcas Senlietu krātuvē. Te redzamas visdažādākās vēstures liecības, piemēram, fotogrāfijas, sadzīves priekšmeti un darbarīki.

Prenclava
vējdzirnavas

Prenclava vējdzirnavas

Rude, Otaņķu pagasts, Nīcas novads
Komentāri
Prenclava vējdzirnavas 1885. gadā pēc holandiešu vējdzirnavu parauga cēlis Johans Ernests Rūdolfs Prenclavs, pēc izcelsmes vācietis. Dzirnavu īpašnieki kopš Atmodas gadiem ir Prenclavu dzimtas turpinātāji Pārsla un Arnis Kupši. Prenclavu dzirnavas ir vienas no lielākajām vējdzirnavām Latvijā – ar 6 stāviem, 4 malšanas gaņģiem jeb skrejām. Dzirnavas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Rezultāti kartē