Auto rezerves daļu tirdzniecība internetā

Katru gadu arvien vairāk cilvēku un arī uzņēmumu iepērkas internetā. Internetā tiek pasūtīts viss – no pārtikas un sadzīves precēm līdz pat automašīnām. Šāds pasūtījumu veids ļauj ietaupīt laiku un naudu. 

Līdz Covid-19 absolūti lielākā daļa auto detaļu tika iegādātas klātienē, bet līdz ar pandēmiju situācija strauji ir mainījusies. Pirmajā pandēmijas gadā auto detaļu pirkumi tiešsaistē pieauga 5 reizes. Prognozes rāda, ka tiešsaistes pirkumi katru gadu auto detaļu jomā varētu palielināties no 15 līdz 20%.

Pirkumiem tiešsaistē ir vairāki ieguvumi. Pirmkārt, tas ir daudz ātrāk, nekā doties uz veikalu. Otrkārt, tirgotājam var būt vairāki veikali un viena noliktava, un var gadīties, ka, piemēram, gaisa filtrs, kas paredzēts tieši jūsu auto modelim, nav tajā veikalā, kur pircējs ir ieradies. Salīdzinājumam: auto preču veikalā signeda.lv ir vairāk nekā 16 000 dažādu gaisa filtru. Nevienā auto rezerves daļu veikalā pircējs nekad neatradīs tik daudz dažādu vienas rezerves daļas variāciju. Trešā lieta, ko daudzi tiešsaistes auto detaļu pircēji novērtē, ir skaidrā pirkumu vēsture, kurai var ērti un viegli piekļūt un veikt uzskaiti vai pat sekot līdzi, kad ir nomainīta viena vai otra detaļa. Runājot par iepirkšanos internetā, nevar nepieminēt vienu no lielākajiem ieguvumiem, iespēja atgriezt atpakaļ iegādātās preces 14 vai pat 30 dienu laikā (ar nosacījumu, ka preces nav lietotas un tiek atgrieztas atpakaļ tādā pašā stāvoklī, kādā tās tika iegādātas). Šī iespēja ir pieejama tikai fiziskajām personām.

Būtisks tiešsaistes iepirkšanās pluss ir tas, ka klienti var veikt cenu aptauju un salīdzināt, cik maksā rezerves daļas dažādos interneta veikalos. Cenas atšķirības fiziskajos veikalos un tiešsaistes veikalos var būt milzīgas – līdz pat 50%. Iemesls tam ir, ka interneta veikaliem ir sakārtotāka loģistika un plānošana, kas ļauj ietaupīt uz rezervju veidošanu. Protams, ka cena nevar un nav vienīgais aspekts, pēc kā izvēlēties tirgotāju. Būtisks ir arī piegādes ātrums. Būtiski ir pārbaudīt, vai attiecīgā rezerves daļa tirgotājam ir noliktavā vai arī pašam jāpasūta no ražotāja. Šis aspekts var mainīt piegādes nosacījumus no 1 dienas līdz pat 7 un vairāk, kā arī potenciāli krietni sadārdzināt piegādi. 

Starptautiskie auto rezerves daļu akti regulē to, ka vairs nav jāpasūta rezerves daļas no oficiālajiem dīleriem, lai nezaudētu auto garantiju. Bieži vien tie paši ražotāji, kas oficiāli ražo brenda rezerves daļas, ražo praktiski tādas pašas detaļas bez brenda zīmoga, nodrošinot to pašu kvalitāti, bet par krietni mazāku cenu. Šī iemesla dēļ nākotnes potenciāls auto rezerves daļu interneta veikaliem ir milzīgs.

Latvijas auto rezerves daļu pircēji lielā mērā atbilst pasaules kopējām tendencēm, izaugsme tiešsaistes pirkumiem pie mums Latvijā ir tāda pati kā pārējā pasaulē. Auto rezerves daļu tirgotāji strauji ir digitalizējušies, un klientiem tas ir tikai ieguvums. Ne tikai interneta veikalos ir iespējams pārbaudīt nepieciešamās un pieejamās detaļas, bet visi atskaites rēķini un pavadzīmes ir digitalizētas un derīgas bez parakstiem. Ar mūsdienu ātro piegādi vairs nav būtiski, kur īsti atrodas noliktava, jo piegādes pamatā tiek organizētas un izpildītas 24–48h laikā. Signeda.lv, signeda.lv/ru tirgotāja noliktava atrodas pašā Lietuvas vidū, bet uz Latviju vienalga tiek nodrošināta daļu piegāde 24h laikā. Tāpat kā Latvijā rezerves daļas tirgo Polijas un Lietuvas uzņēmumi, tāpat arī Latvija uzņēmumi tirgo Zviedrijā, Norvēģijā un citās valstīs. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu