Grībauskaite: Bēgļu kvotas Baltijas valstīm ir diskriminējošas
Lietuva ir gatava palīdzēt Vidusjūras bēgļiem, bet ir svarīgi, lai tiktu noteikts objektīvs un visām valstīm vienāds kritērijs, kā to darīt un cik bēgļu katra no tām uzņems, ceturtdien uzsvērusi prezidente Daļa Grībauskaite, kas Briselē piedalās Eiropadomes sanāksmē par migrācijas un drošības jautājumiem."Taču šobrīd aplēses - īpaši attiecībā uz Baltijas valstīm - bijušas nedaudz dīvainas, es pat teiktu - diskriminējošas, jo mazajām valstīm paredzēts daudz lielāks procents nekā lielajām," viņa sacījusi intervijā Lietuvas Radio. "Mūsu un vēl gandrīz puses dalībvalstu nostāja ir līdzīga - kritērijiem jābūt objektīviem un jāreaģē ne tikai uz sekām, proti, bēgļu skaitu, bet arī uz cēloņiem - ir jācīnās gan ar nelegālo migrāciju, gan ar cilvēku pārvadāšanas biznesu."
"Ir svarīgi, lai katra valsts apliecinātu solidaritāti, un to dara arī Lietuva - mēs esam gatavi uzņemt 250 patvēruma lūdzēju, un lai nākotnē tiktu noteikts objektīvs kritērijs, kas tiktu attiecināts uz visām valstīm vienādi, piemēram, iekšzemes kopprodukta apmērs, iedzīvotāju skaits," piebildusi prezidente.
"Lai nu kā, mēs šobrīd jau esam pieņēmuši līdz 350 ārvalstu pilsoņu, lielākoties tie ir cilvēki no Ukrainas, no Austrumiem, kuriem vajadzīga palīdzība. Lietuva vienmēr ir gatava palīdzēt, bet mēs vēlamies, lai kritēriji būtu objektīvi, lai tiek pienācīgi novērtētas valstu iespējas uzņemt [bēgļus] un integrācijas pieredze," norādījusi Grībauskaite. Uz sarakstu