Banner 980x90

Grīdas seguma izvēle: kā atrast piemērotāko risinājumu jūsu mājai

Grīdas segums ir būtiska interjera dizaina sastāvdaļa, tas ietekmē mājas kopējo izskatu, kā arī funkcionalitāti un komfortu. Piemērotas grīdas ieklāšana var uzlabot kopējo atmosfēru mājā, padarīt telpu ērtāku un estētiski pievilcīgāku. Ļoti svarīga šī tēma ir ģimenēm ar maziem bērniem, jo atvases daudz laika pavada uz grīdas dažādās rotaļās. Piedāvājam pārskatu par dažādiem grīdas seguma veidiem, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko savām vajadzībām.

Grīdas seguma veidi

Koka grīdas segums

Koka grīdas segumi ir superklasiski un iecienīti, pateicoties izskatam un ilgajam kalpošanas laikam. Koka grīdas dēļi dāvā telpai siltumu un eleganci, un tā var kalpot gadu desmitus, ja tiek pienācīgi kopta.

 • Priekšrocības: koka grīda izskatās lieliski – gan krāsota, gan lakota, gan tikai ēvelēta –, tā ir estētiski pievilcīga, var ievērojami palielināt mājas vizuālo un materiālo vērtību. Tā ir izturīga un nodrošina labu temperatūras izolāciju, padarot telpas siltas un omulīgas.
 • Trūkumi: koka grīdas ir jutīgas pret ūdeni un mitrumu, jo tas var deformēt klājumu vai sekmēt krāsas maiņu. Tās arī ir regulāri kopjamas, piemēram, reizēm ir nepieciešama pat lakošana un slīpēšana, lai saglabātu labu izskatu un izturību.

Lamināta grīdas segums

Modernais lamināts ir daudzveidīgs materiāls, kas pieejams dažādos dizainos, var atdarināt gan koka, gan akmens izskatu. Tas ir pieejamāks, vieglāk transportējams un ērtāk uzstādāms nekā citi grīdas segumi.

 • Priekšrocības: lamināta grīdas segumi ir izturīgi, īpaši pret skrāpējumiem un nodilumu, un tās var viegli uzturēt tīras. Materiāla cenu diapazons ir draudzīgs, dizainu klāsts – visām gaumēm.
 • Trūkumi: lamināts nav tik izturīgs kā īsts koks, tas arī var būt jutīgs pret mitrumu, īpaši, ja ir pieļautas kļūdas uzstādīšanas gaitā. Jāņem vērā, ka svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvu apakšsegumu. Tas arī nesniedz tādu pašu siltuma sajūtu kā dabīgais koks.

Linoleja grīdas segums

Linolejs ir patīkami izturīgs, noturīgs pret mitrumu un viegli kopjams grīdas segums. Ir piemērots dažādām telpām. Ņemot vērā materiāla īpašības, ir īpaši ieteicams virtuvēm un vannasistabām.

 • Priekšrocības: linolejs ir ekonomiski izdevīgs, ir viegli uzkopjams un pieejams dažādās krāsās un rakstos. Priekšrocība ir tā, ka linolejs ir ne tikai mitrumizturīgs, bet arī hipoalerģisks (neizraisa alerģijas), tātad – teicami piemērots cilvēkiem ar paaugstinātu jutību.
 • Trūkumi: linolejs var būt mazāk izturīgs pret smagiem priekšmetiem un var tikt sabojāts, ja netiek pienācīgi kopts. Šo trūkumu var novērst, zem mēbeļu kājām novietojot īpašus paliktņus. Tomēr dizaina un faktūras iespējas var būt ierobežotas, ja salīdzinām ar citiem segumiem. Ņemot vērā tā sintētiskās izejvielas, linolejs nav tik ekoloģisks kā koka grīdas segums.

Flīžu grīdas segums

Flīzes ir izturīgas un mitrumizturīgas, tātad ideāli piemērotas vannasistabām, virtuvēm un citām mitrām telpām. Tās ir pieejamas dažādos dizainos un krāsās. Arī flīžu izmēri ir pieejami dažādās variācijās.

 • Priekšrocības: flīžu grīdas ir varen stipras, kā arī ir viegli uzkopjamas. Tās ir ideāli piemērotas vietām ar augstu mitruma līmeni un nodrošina plašas dizaina iespējas. Arī ieklāšanas iespējas ir daudzveidīgas un ļoti plašas.
 • Trūkumi: flīzes var būt cietas un aukstas (ja netiek lietotas siltajām grīdām), kas var nebūt ērti kājām, īpaši ziemas mēnešos, īpaši – ja saimnieki mēdz mājās staigāt basām kājām. To uzstādīšana ir sarežģītāka, iespējams, nāksies aicināt talkā pieredzējušu meistaru, kas var palielināt remonta un celtniecības izmaksas.

Parketa grīdas segums

 • Priekšrocības
  Parkets, dabisks un skaists grīdas segums, piešķir telpai eleganci un dabiskumu. Koka raksti un dažādas krāsas rada siltu un mājīgu atmosfēru. Tas ir izgatavots no dažādām koka sugām, dažādās variācijās un stilos, ļaujot izvēlēties piemērotāko iekštelpu dizainam. Priekšrocība ir stingrība un izturība – šis dabiskais grīdas segums var kalpot desmitiem gadu ar pienācīgu kopšanu. To var vairākkārt slīpēt un pārlakot, var atjaunot vairākas reizes tā sākotnējo izskatu un tādējādi pagarināt kalpošanas laiku. Parketa grīdas palielina īpašuma vērtību, jo tiek uzskatītas par luksusa elementu. Tas nav alerģisks, jo neuzkrāj putekļus un citus netīrumus tik viegli kā, piemēram, paklāji.
 • Trūkumi
  Parkets ir dārgāks nekā daudzi citi grīdas segumi, piemēram, lamināts vai vinils. Grīdas segumu izmaksas var būt augstas, it īpaši, ja nepieciešama profesionāla palīdzība. Parkets ir  jutīgs pret mitrumu un var deformēties vai uzbriest, ja tiek pakļauts ilgstošai mitruma iedarbībai. Tam nepieciešama īpaša uzmanība, lai novērstu ūdens noplūdes un nodrošinātu atbilstošu mitruma līmeni telpā. Parketa grīdas prasa regulāru kopšanu, ieskaitot tīrīšanu ar speciāliem līdzekļiem un regulāru pārklājuma atjaunošanu. Skrāpējumi un citi mehāniski bojājumi var viegli parādīties uz parketa virsmas. Nav piemērots visām telpām, īpaši vietām ar augstu ūdens tvaiku līmeni, piemēram, vannasistabām un virtuvēm.

Grīdas seguma izvēles kritēriji

Izvēloties un iegādājoties savai mājai piemērotāko grīdas segumu, jāņem vērā vairāki apsvērumi, lai panāktu tā atbilstību jūsu vajadzībām, dzīves veidam un stilam:

 1. telpas izmantošana: apsveriet, kā telpa tiks izmantota. Virtuvei un vannasistabai piemērotāki būs mitrumizturīgi segumi, piemēram, flīzes vai linolejs, savukārt dzīvojamām istabām un guļamistabām vajadzēs siltāku un mājīgāku grīdas segumu – kā koks vai lamināts;
 2. budžets: dažādi grīdas segumi ir pieejami atšķirīgās cenu kategorijās. Lamināts un linolejs parasti ir ekonomiskais variants, šie abi materiāli ir finansiāli izdevīgāki nekā koka dēļi, parkets vai flīzes;
 3. kopšana: apsveriet, cik daudz laika un pūļu esat gatavi veltīt grīdas segumu kopšanai. Koka grīdām ir nepieciešama regulāra aprūpe, savukārt lamināts un linolejs ir vieglāk uzturami kārtībā;
 4. estētika: izvēlieties grīdas segumu, kas neuzkrītoši papildina jūsu mājas interjeru un stilu. Dažādi materiāli un krāsas var radīt atšķirīgu atmosfēru un noskaņu;
 5. ilgtspēja: ja jums rūp vide un vēlaties tai darīt labu, izvēlieties ekoloģiski draudzīgus materiālus, piemēram, koka dēļus. 

 

Būvmateriālu izvēle ir grūts, taču vienlaikus patīkams process. Tā gaitā ir svarīgi ņemt vērā dažādus faktorus, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu. Apdomājiet telpas izmantošanas mērķus, budžetu, kopšanas prasības, izskatu un ilgtspēju, lai atrastu vispiemērotāko risinājumu jūsu miteklim. Grīdas segumu kombinēšana dažādās telpās var palīdzēt sasniegt optimālu rezultātu un radīt harmonisku un funkcionālu mājas interjeru. Proti, tas, kas der vienām telpām, neder citām un otrādi. Atcerieties arī, ka pareizi izvēlēta grīda var ievērojami uzlabot jūsu mājas komfortu un izskatu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)