Kādi drošības pasākumi jāievēro grilējot?

Lai gan ir ierasts, ka grilēšanas sezona rit pilnā sparā tieši vasaras laikā, arī pavasarī cilvēki labprāt kaut ko pagatavo uz grila. Galvenais, lai ārā ir silts laiks un īstā cilvēku kompānija. Šādās reizēs vienmēr ir patīkami pavadīt laiku svaigā gaisā, kā arī garšīgi paēst. Tomēr, lai grilēšanas process nebeigtos ar nepatīkamiem brīžiem, ir jāievēro drošība. Ja arī jums patīk ik pa laikam rīkot dārza ballītes ar grilēšanu, tad izlasiet raksta turpinājumu! Tajā minēti pāris drošības pasākumu, kurus vajadzētu ievērot grilējot.

Grila sagatavošana un piemērotas vietas atrašana
Pirms aicināt draugus uz dārza ballīti un doties uz veikalu pēc nepieciešamajiem produktiem, pirmā un svarīgākā darbība, kas jāveic vispirms, – jāpārliecinās, vai grils ir lieliskā lietošanas kārtībā. Īpaša uzmanība jāpievērš tieši gāzes griliem. Ja jums šķiet, ka grilam ir kādas problēmas, tad noteikti sazinieties ar kādu speciālistu, kurš spēs novērst šīs problēmas. Nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot bojātu grilu, jo tas var tikai apdraudēt jūsu un apkārtējo cilvēku veselību un drošību.

Kad ir pārbaudīts grila stāvoklis, ir jāsameklē atbilstoša vieta, kur to novietot. Nav ieteicams grilu novietot tuvu pie ēkām vai koka žogiem, jo pastāv risks, ka lielākā vējā kāda dzirkstele varētu izraisīt ugungrēku. Vislabāk novietot grilu vismaz 10 metru attālumā no ēkām vai žogiem. Tāpat ir jāpārliecinās, ka grils ir novietots uz stabilas virsmas. Pretējā gadījumā tas var viegli apgāzties.

Ja jūs dzīvojat dzīvoklī, tad, iespējams, esat kādreiz iedomājies, ka varētu iekurināt grilu uz balkona. Tomēr šāda iespēja uzreiz ir jāizslēdz, jo tā var novest pie ugunsgrēka izcelšanās. Ja jums pašreiz nav privātā pagalma, tad varat doties uz speciālām atpūtas vietām, kur ir atļauts izmantot arī grilus.

Tomēr, ja vēlaties atrast kādu labu alternatīvu, kas der arī dzīvoklim, tad elektriskie grili būs labākā izvēle.  

Grila iekuršana
Grila iekuršanai ir jāizmanto tikai un vienīgi tādi degšķidrumi, kas ir paredzēti šādam nolūkam. Grilus noteikti nevajadzētu mēģināt iekurināt ar šķidrumiem, kas ir viegli uzliesmojoši, piemēram, acetons vai benzīns. Šādi sķidrumi var radīt uzliesmojumu, un jūs varat iegūt apdegumus. 

Sākumā ogles ir jāaplej ar degšķidrumu un jāgaida, kamēr tas iesūcas oglēs. Pēc tam ogles ir jāaizdedzina. Vislabāk, ja izmantosiet pēc iespējas garākas šķiltavas. Noteikti jāpatur prātā, ka degšķidrumu nedrīkst liet virsū uz karstām vai degošām oglēm.

Bērnu uzraudzība
Lielākoties dārza ballītes tiek rīkotas ģimeņu lokā, kurās ir arī bērni. Kā jau zināms, tad bērniem patīk uzzināt ko jaunu. Iespējams, ka arī grils viņus interesēs. Tāpēc ir rūpīgi jāpieskata bērni, jāpārliecinās, ka viņi nespēlējas grila tuvumā, kā arī viņiem nav pieejamas degšķidruma pudeles vai šķiltavas. Noteikti nevajag uzticēt bērniem pieskatīt grilu, pat ja apkārt atrodas pieaugušie. 

Ja vēlaties iegādāties kvalitatīvu grilu, tad to varat izdarīt šajā interneta veikalā.
  
 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu