Liepājas skolotāji apgūst video un animāciju veidošanu
Projekta mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Skolu komanda, kuras projektu "Iespējamā misija" (IM) treneri un žūrija novērtēs par ilgtspējīgāko, īstenojamu daudzos mācību priekšmetos un, kas vislabāk veicinās sadarbību skolā, saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.
"Samsung Skola nākotnei" atklājām, ka gan infografikas, gan dažādas prezentāciju platformas, sociālie tīkli, blogi, video un animācijas ir noderīgas mācībās. Katram rīkam ir savs uzdevums un sava auditorija. Piemēram, piektās un sestās klases skolēniem ļoti patika veidot infografikas. Mazākās klases skolēns, ņemot piemēru no skolotājam, pašmācību ceļā apguva prezentāciju platformu Powtoon. Vairākums citu skolas skolotāju apbrīno mūsu apņemšanos un ir paši gatavi mēģināt, bet ir arī tādi, kas vēl neuzdrošinās rīkoties. Labā ziņa ir tā,ka interese par jaunām mācību metodēm ir visiem," stāsta Liepājas centra sākumskolas komanda.
Noslēdzošajā mācību modulī, kas notika no 31. marta līdz 4. aprīlim, skolotāji apguva video un animāciju veidošanu. "Iespējamā misija" (IM) treneri atklāja, kādi ir kvalitatīva video un animāciju priekšnosacījumi, un kā ar dažādu rīku palīdzību sarežģītus mācību priekšmetus var pasniegt radoši.
"Samsung Skola nākotnei" dažādu nozaru eksperti iedvesmo dalībniekus būt par pārmaiņu nesējiem un realizēt savas idejas gan skolā, gan ikdienā. Animācijas un video modulī dalībnieki tikās ar "Avārijas Brigādes" tēvu un galveno brigadieri – leģendāro Jāni Cimmermani. Tāpat iedvesmas lekcijas lasīja animācijas dižgare Dace Rīdūze, digitālo mediju speciālists Rolands Laķis, viens no spilgtākajiem mūzikas video un reklāmas režisoriem Jurgstulajstus, un Jurģis Krāsons – Latvijas labākais kino mākslinieks, kura darbs ir plaši novērtēts starptautiskajā kino arēnā.
Samsung programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Visus pieteikumus izvērtēja IM un žūrija, kas arī noteica, kuras 30 skolu komandas ir uzņemtas apmācībās.
Visvairāk pieteikumu programmai tika saņemts no kurzemniekiem – tika pieteiktas 48 skolas, kas ir aptuveni 38% no visām skolām Kurzemē. No Latgales un Vidzemes saņemts līdzīgs pieteikumu skaits – attiecīgi 45 un 44 skolu komandas, kas ir aptuveni 39% no visām skolām abos reģionos. No Rīgas un Rīgas rajona interesi izrādīja 62 skolu komandas (~32% no visām Rīgas un tās rajona skolām), bet no Zemgales 14 (~13% no visām skolām Zemgalē).
Mācības programmā notiek piecos moduļos: pirmais modulis no 2014.gada 6. līdz 10.janvārim; otrais modulis no 3. līdz 7.februārim; trešais modulis no 3. līdz 7.martam; ceturtais modulis no 31.marta līdz 4.aprīlim; piektais modulis no 6. līdz 12.maijam. Vieta: Samsung tehnoloģiju telpa Rīgā, Duntes ielā 6.
Uz sarakstu