Banner 980x90

Liepājnieki iepazīst NVO biedru praksi Lielbritānijā

No 8. līdz 21.aprīlim biedrības "Mākslas kabatas" režisore un sociālā darbiniece Beata Bērziņa kopā ar biedrības jaunietēm Annu Lieģenieci un Bonetu Bērziņu, saņemot ES mūžizglītības programmas "Leonardo da Vinci" atbalstu, devās praksē uz Lielbritānijas partnerorganizāciju, kur apguva jaunas idejas un pieredzi sociālā riska grupu jauniešu iesaistei radošās aktivitātēs, pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informēja projekta vadītāja Kristīna Lieģeniece.

Lielbritānijā biedrības aktīvistes apguvušas jaunas un interesantas metodes, kā ar radošām darbībām, izmantojot teātra, ēnu teātra un cirka performances, ieinteresēt jauniešus no dažādiem sociāliem slāņiem darbojoties vienotā komandā, sasniegt kopēju mērķi.

Projektadalībnieces prakses laikā uzņēma Lielbritānijas projekta partneris "Table Top Circus", un praktikantēm tika rasta iespēja piedalīties radošajās nodarbībās kopā ar bērniem un jauniešiem no sociālā riska grupām,tai skaitā bērniem ar īpašajām vajadzībām. Liepājnieces gan vadīja radošās darbnīcas Vinterbornas Metodistu baznīcas "Meiteņu Brigādes" (Girls Brigade) meitenēm, gan, vadot meistarklases, piedalījās ēnu teātra performancēs Portsmundas skolās, gan arī piedalījās jaunatnes teātra festivālā Salisburijā.

Kā atzina režisore Beta Bērziņa, vislielāko izaicinājumu sagādāja tieši nodarbību vadīšana Anglijas bērniem, jo to attieksme un multinacionālais temperaments ir gana atšķirīgs no latviešu un Latvijā dzīvojošo mazākumtautību bērniem. Taču visi ar to lieliski tika galā un kā lielu plusu visas dalībnieces minēja faktu, ka projekta partneri nodrošināja ļoti vispusīgu programmu, kurā bija paredzētas daudzas tikšanās un dažādu kultūrvēsturisku vietu apskate, kā arī dalība vietējos pasākumos. Tas ļāva iepazīt plašu cilvēku loku, viņu darba organizāciju un pieejas dažādu sociālā riska grupu bērnu un jauniešu iekļaušanai sabiedrībā. "Lielbritānija ir paraug-valsts šajā jomā - cilvēki ar īpašām vajadzībām un no dažādām sociālā riska grupām vada TV raidījumus, bērniem tiek nodrošināts surdotulkojums multenēm, šādu cilvēku iesaistīšana notiek ik uz soļa," savu viedokli pauda B.Bērziņa.

Lai iegūtās zināšanas nostiprinātu praksē, jau maijā biedrība "Mākslas kabatas" uzsāks ēnu teātra nodarbības, kurās plānots iesaistīt arī bērnus no sociālā riska grupām. Savukārt nākamgad, kā projekta turpinājums, Lielbritānijas pārstāvji varētu ierasties Liepājā, un biedrības "Mākslas kabatas" biedri uzņemsies Latvijas partnera pienākumus.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)