Banner 980x90

Liepājnieki Itālijā dalās pieredzē par pirmsskolas izglītību

No 12. līdz 14.septembrim Itālijas pilsētās Reggio Emilia un Scandiano notika Eiropas projekta "CREANET" noslēguma konference par radošuma veicināšanu pirmsskolas izglītībā. Liepāju kopā ar Liepājas Universitātes pārstāvjiem pārstāvēja arī Ilze Ābele un Nora Kirhnere no Kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes ar savu labās prakses piemēru, kā arī Izglītības pārvaldes pirmsskolas speciāliste Austra Gūtmane, kura kopā ar Vinetu Poli no Liepājas Kristīgās PII konferences dalībniekiem sniedza ieskatu Liepājas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu darbībā, pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

"CREANET" projektā bija iesaistīti 12 partneri un 40 asociētie partneri no 10 Eiropas valstīm – Zviedrija, Itālija, Lietuva, Latvija, Spānija, Dānija, Portugāle, Somija, Vācija, Horvātija. Projekta darbības trīs gados partneri strādāja pie radošuma un radošas domāšanas veicināšanas pirmsskolas izglītībā.

No 2010.gada oktobra līdz 2013.gada septembrim pirmsskolas skolotāji tikās četrās darba grupu tikšanās reizēs, un kopā ar partneriem no Universitātēm – trīs konferencēs. Visās tikšanās reizēs prezentācijas un diskusijas bija svarīgākā daļa. Kopumā tika prezentētas 36 aktivitātes un projekti.

Latviju šajā projektā pārstāvēja Liepājas Universitāte un Liepājas Kristīgā pirmsskolas izglītības iestāde. Projekta viens no uzdevumiem bija turpināt veidot sadarbības projektus starp šajā projektā iesaistītajām valstīm. Liepājas Kristīgā PII projekta gaitā ir noslēgusi trīs gadu sadarbības līgumu ar Lietuvas pirmsskolas izglītības iestādi.

Konferencē aplūkotās tēmas un darba grupas bija: radošums un māksla; radošums un zinātniskā domāšana; radošums un tehnoloģijas; jaunrade bērniem/radošums pieaugušajiem; radošums un ekspresīvās valodas; radošums un mācīšana; otrreizējo materiālu vilinājums; netradicionālo materiālu pētnieki un atklājumi; jaunas radošas iespējas ar netradicionāliem materiāliem.

Ļoti interesanta bija darba grupa, kura tika organizēta pirmsskolas izglītības iestādē, kad pedagogi paši varēja radoši izpausties, izmantojot dažādus otrreizējos materiālus, gatavojot rotaslietas, veidojot sižetus plaknē, "apģērbjot" kartona lelles u.c.

Projekta gala rezultāts ir divas grāmatas. Vienā no tām "Providing Creative Contexts/ Educational practices on creativity in European pre – schools", kura tiks arī tulkota dalībvalstu valodās, publicēti arī Liepājas labās prakses piemēri. Otra grāmata ir "Creativity in pre- school education".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)