Mazas virtuves iekārtošana – noderīgi padomi, plānojot un iekārtojot mazu virtuvi

Kad virtuves platība ir ierobežota, ir svarīgs katrs centimetrs – jāplāno, jādomā, jāsaskaņo, kā to izmantot. Saimniecēm, kam ir liela virtuve, ir patiesi paveicies, tomēr tas nenozīmē, ka iekārtot mazu virtuvi ir neiespējami, gluži vienkārši nepieciešama lielāka piepūle un radoši risinājumi. Jāiekārto maza virtuve, taču trūkst ideju? Esam apkopojuši padomus, kas noderēs!

Plāns
Lai iekārtošanas procesā nerastos nepatīkami pārsteigumi un gala rezultāts patiesi būtu tāds, kā plānots, sākumā noteikti jāizveido plāns! Nav nepieciešami profesionāli rasējumi vai pat 3D animācija – tā vietā izmanto papīra lapu un ar brīvu roku uzzīmē aptuvenu virtuves shēmu, kas un kā tiks izvietots. Plāna galvenais uzdevums ir saprast, vai virtuvē visam pietiks vietas un kāds varētu būt izvietojums. Lai būtu vieglāk saprast, veic mērus un pieraksti tos plānā.

Sienas
Pretēji populārajam uzskatam, virtuves piederumi ne vienmēr jāuzglabā skapīšos. Paskaties uz augšu – virtuvē ir tik daudz brīvu un neizmantotu sienu! Pie sienām vari izvietot atvērtos plauktus, magnētiskās virsmas, dažādus āķus un statīvus, tādējādi maksimāli izmantojot sienas platību un atbrīvojot vietu uz grīdas. 

Vienmēr atceries – virtuvē, īpaši mazā virtuvē, vajadzētu izmantot vertikālo platību no grīdas līdz pat griestiem. Ja tomēr vēlies izvietot skapīšus, nenovieto tos horizontāli gar sienu, bet gan vertikāli vienu uz otra! Zemākajos skapīšos vari uzglabāt priekšmetus, ko izmanto biežāk, savukārt augstākajos skapīšos un pat virs tiem vari uzglabāt priekšmetus, ko izmanto retāk. 

Apgaismojums
Virtuvē nepieciešams kvalitatīvs apgaismojums, kas ne tikai atvieglo gatavošanas procesu, bet arī parūpējas par omulīgu atmosfēru. Prasmīgi izmantots apgaismojums spēj radīt optisko ilūziju, liekot telpai izskatīties vizuāli plašākai, un ir vairāki paņēmieni, kā virtuvi padarīt gaišāku:

  • ja virtuvē ir durvis, vajadzētu dot priekšroku stikla durvīm – tās ielaidīs telpā vairāk gaismas;
  • virtuvē vajadzētu izvietot ne vien centrālo lampu, bet arī iebūvētās gaismiņas zem skapīšiem, stāvlampu pie ēdamgalda un led virtenes visas virsmas garumā;
  • virtuvē jāizvairās no aizkariem, kas padara to tumšāku un šaurāku – tā vietā dod priekšroku žalūzijām, kuras vajadzības gadījumā var uzrullēt, lai nenosmērētu;
  • lai gaisma ne vien ieplūstu, bet arī atstarotos, virtuvē var izvietot dažādus elementus, kā metāla armatūras, spīdīga virsma, sienas dekori ar spoguļa pārklājumu. 

Mēbeles
Ja virtuve ir patiesi maza, vajadzētu izvēlēties daudzfunkcionālas mēbeles, piemēram, taburetes, kas var kalpot ne tikai kā sēžamvieta, bet arī kā virsma, kur gatavošanas procesā novietot dažādus priekšmetus. Iespējams, noderēs arī izvelkams galds, tomēr esi radošs un izmanto visu maksimāli – ja virtuvē ir lielas, neērtas palodzes, tās var pagarināt un izmantot gan kā ēdamgaldu, gan kā darba virsmu.

Vēl viens ieteikums – mazā virtuvē mēbelēm vajadzētu būt gaišām, tādējādi radot gaisīgu noskaņu. Taupi laiku un finanses, iegādājies mēbeles internetā, piemēram, mēbeles virtuves iekārtošanai plašā izvēlē pieejamas Xnet.lv!

Organizatori
Uzskats, ka mazā virtuvē nav vietas, lai uzglabātu visu nepieciešamo, ir kļūdains! Lai mazā virtuvē atrastu vietu ikvienam priekšmetam, izmanto organizatorus – kastes un grozus, atvilktņu atdalītājus, ēdamrīku kastītes. 

Lieliska opcija ir arī rotējoši grozi atvilktnēs, kuri ne tikai rūpējas par kārtību, bet arī par funkcionalitāti, nodrošinot ērtu piekļuvi. Katrai lietai vajadzētu būt savai vietai – tādā veidā vienmēr varēsi viegli un ātri atrast vajadzīgo, neradot haosu un neliekot virtuvei izskatīties vēl mazākai. 

Vai tagad esi pārliecināts, ka iekārtot mazu virtuvi nemaz nav tik sarežģīti? Galvenais ir uzticams palīgs – visu nepieciešamo virtuves un citu telpu iekārtošanai vari atrast interneta veikalā Xnet.lv. Ņem vērā mūsu padomus, un tev noteikti izdosies!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu