Banner 980x90

Sabiedrības drošība pirmajā vietā!

SD-Serviss
SD-Serviss

Vieglo transportlīdzekļu skaits Latvijā ik gadu turpina pieaugt, tādēļ ir svarīgi risināt ne tikai satiksmes kontroles un plūsmas kontrolēšanas jautājumus, bet arī sabiedrības drošības jautājumus.

Gājēji ir mazāk aizsargātā ceļu satiksmes dalībnieku daļa, tādēļ viņu drošībai ir jāpievērš īpaša uzmanība, lai pēc iespējas vairāk ierobežotu mehānisko transportlīdzekļu nokļūšanu ārpus braukšanai paredzētās zonas. NMPD darbinieki ik gadu saņem vairāk nekā 6 tūkstošus izsaukumu par ceļu satiksmes negadījumiem, un diemžēl daļā no šiem negadījumiem ir iesaistīti ne tikai autobraucēji, bet arī gājēji un riteņbraucēji. Lai mazinātu šādu negadījumu risku, ir svarīgi norobežot satiksmes plūsmu no gājēju un riteņbraucēju plūsmas. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodalīt braukšanas un gājēju plūsmas, ir transporta barjeru sistēmas. Īpaši svarīgi šādas norobežojošās barjeras ir uzstādīt vietās ar intensīvu satiksmes plūsmu, lai ne tikai novērstu transportlīdzekļu nokļūšanu gājēju zonā, bet arī ierobežotu gājēju iespēju šķērsot brauktuvi neatļautā vietā, tādējādi apdraudot gan savu, gan visas satiksmes drošību.  

 


Transporta barjeru sistēmas
Lai uzlabotu un izveidotu efektīvu sabiedriskās drošības sistēmu publiskās vietās, ir jāveic pārdomāta un rūpīga publisko telpu plānošana, projektēšana un pārvaldība. Viena no neatņemamām drošības nodrošināšanas sistēmām pilsētvidē ir drošības barjeras. Drošības barjeras visbiežāk tiek uzstādītas pie gājēju zonām, publiskām ēkām, autostāvvietām vai publiskajām zonām. Lai sasniegtu maksimālu drošības efektu, barjeras tiek kombinētas ar citiem drošības līdzekļiem, piemēram, videonovērošanu vai fizisku apsardzi. Drošības barjeras palīdz novērst jebkāda veida mehānisko transportlīdzekļu nekontrolētu nobraukšanu no ceļa braucamās daļas vai iebraukšanas pretējā joslā.  Vēl viena, ne mazāk svarīga, barjeru funkcija ir gājēju plūsmas kontrolēšana – bieži vien gājēji mēģina šķērsot braucamo daļu neatļautās vietās vai šķērso dzelzceļa sliedes, neievērojot brīdinošos signālus par vilciena tuvošanos. Brauktuves šķērsošana neatļautā vietā īpaši bīstama ir diennakts tumšajā laikā un ziemas periodā, kad sliktā redzamība neļauj autovadītājiem savlaicīgi pamanīt brauktuves šķērsotāju un pietiekami ātri reaģēt uz bīstamo situāciju. Šādos gadījumos drošības barjeras attur gājējus no šādas pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības, pasargājot gan gājēju, gan autovadītāju veselību un dzīvību.  

Kvalitatīvi materiāli – augsta drošības pakāpe!
Barjeras neveic dekoratīvas funkcijas, to uzstādīšanas mērķis ir sabiedrības drošības nodrošināšana, tādēļ primāri ir svarīgs nevis barjeru vizuālais izskats, bet to kvalitāte un triecienizturība. Kee Systems un Kee Safety ir pasaulē plaši atzīti un izmantoti drošības risinājumi, kas ir sevi pierādījuši ar augsto triecienizturību, vienkāršo uzstādīšanu un ilgo derīgās kalpošanas laiku. Kee safety ir viena no vadošajām kompānijām ceļa drošības barjeru un jumtu drošības sistēmu ražošanā, kas savā nozarē strādā jau kopš 1934. gada.  Kee safety savienojumi izceļas ar savu slodzes noturību – līdz pat 900 kilogramiem, garantējot, ka savienojumi noturēs vieglo automobili sadursmes brīdī un neļaus tam pamest brauktuves zonu. Visas Kee safety margas un savienojumi tiek ražoti no cinkota tērauda, padarot drošības barjeras noturīgas pret laika apstākļu negatīvo ietekmi un ļaujot izmantot barjeras ievērojami ilgāk nekā citu ražotāju barjeras.
SIA SD Serviss piedāvā plašu risinājumu klāstu satiksmes organizēšanai un drošības nodrošināšanai uz ceļa un pilsētvidē. Ienāc mūsu mājaslapā un iepazīsties ar mūsu piedāvājumu!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)