Banner 980x90

Spēļu konsole vai dators: ko izvēlēties?

Datorspēles ir kļuvušas par iecienītu brīvā laika pavadīšanas veidu. Lai nodrošinātu kvalitatīvu izklaidi, jāizvēlas piemērotākā ierīce – spēļu konsole vai dators. 

Spēļu konsole sastāv no sistēmas bloka, ko pieslēdz televizoram, un viena vai vairākiem kontrolieriem spēļu manipulācijām. Konsole var aizvietot pat multimediju centru, nodrošinot grafikas kvalitāti spēlēm, filmām, TV pārraidēm, kā arī skaņas kvalitāti mūzikas baudīšanai. Katrai spēļu konsolei, tāpat kā datoram, ir savas priekšrocības un trūkumi. 

Playstation 5 spēļu konsole ir plašajā piedāvājumu klāstā modernākā. Var spēlēt jaunās paaudzes spēles un tā atbalsta arī 99% no iepriekšējās paaudzes spēlēm. Konsole atšķiras arī pēc formas un izmēriem, bet darbojas kā vertikālā, tā arī horizontālā stāvoklī. Ātrgaitas SSB disks nodrošina ātrumu, bet kontroliera adaptīvās pogas un taktilā atgriezeniskā saite ļauj baudīt spēli un izjust reālistiskas sajūtas, piemēram, braucot pie stūres vai šaujot.

Ierīces kontrolieri uzlādējas ar Type-C kabeli un ir aprīkoti ar iebūvētu mikrofonu un skaļruni, piedāvājot arī labāko spēles momentu ierakstīšanu. PlayStation 5 ir pirmā spēļu konsole ar pilnu Apple Music integrāciju, dodot iespēju klausīties mūziku fona režīmā pat spēles laikā. 

Protams, ka šāds modelis būs dārgāks par iepriekšējās paaudzes spēļu konsolēm, bet piemērots tieši jaunāko un sarežģītāko datorspēļu faniem. Savukārt PlayStation 5 Digital Edition versija būs daudz kompaktāka un piemērota cilvēkiem, kas izmanto digitālās spēļu versijas.

Dators spēlēm
Cilvēkiem, kuriem nav tik svarīgas tieši datorspēles, bet ir vēlme izmantot ierīci dažādiem mērķiem, arī spēlēm, jāizvēlas jaudīgs dators. 

Kā izvēlēties datoru, kas paredzēts dažāda veida vajadzībām? Aplūkosim svarīgākos tehniskos parametrus.

  • Datora veids – tas būs portatīvais vai stacionārais dators. Abu veidu jaunāko paaudžu modeļi ir veidoti, lai veiktu dažādas funkcijas, tajā skaitā arī spēlēt datorspēles. Protams, vieglāk un raitāk spēle veiksies ar tā saucamajiem Gaming datoriem, kas cenas ziņā izmaksās krietni dārgāk nekā vienkāršāks dators.
  • Videokarte ir svarīgs tehniskais parametrs, jo atbild par kvalitatīva attēla izveidi. Videokarte var būt iebūvēta mātes platē vai pievienojama atsevišķi. Ja spēles tiek spēlētas tikai dažreiz, var iegādāties tā saucamo ārējo grafisko risinājumu jeb videokarti spēlēm.
  • Izšķirtspēja ir svarīga ne tikai spēlēm, bet arī jebkurai citai darbībai, tādēļ ieteicams izvēlēties datoru ar vismaz 1920x1080 pikseļu izšķirtspēju. Jaudīgākām spēlēm jāizvēlas arī augstāka izšķirtspēja.
  • Monitors un tā pareiza izvēle ir īpaši svarīga, ja pie datora tiek pavadītas daudzas stundas. Lai saudzētu acis, labāk izvēlēties displeju ar LCD (šķidro kristālu displejs). Tas nozīmē, ka aktīvā daļa ir veidota no šķidrajiem kristāliem, kurus ietver divas polarizēta stikla plāksnes. Gaisma, kas cauri šķidrumam spīd no aizmugures, izgaismo kristālus. Matēts monitors nodrošinās labāku redzamību pat spožā apgaismojumā.
  • Procesors jeb CPU atbild par datora jaudu, tādēļ datorspēļu cienītājiem der izvēlēties Intel Core i5 procesoru, lai nebūtu vilšanās un spēle ritētu bez aizķeršanās.
  • Operatīvā atmiņa jeb RAM datoram, kas tiks izmantots arī spēlēm, nedrīkstētu būt mazāka par 16 GB. Par to, cik spēlēm pietiks vietas atmiņā, atbild HBB un SSD diski, tādēļ uzmanība jāpievērš arī šiem tehniskajiem parametriem.


Zīmols arī var būt viens no parametriem ierīces izvēlē. Kā piemēru var minēt LG modernās tehnoloģijas, kas piedāvā jaudīgas un kvalitatīvas ierīces. 

Interneta veikals 220.lv piedāvā dažādu veidu spēļu konsoles, datorus un viedtālruņus. Apskatiet un izvēlieties sev piemērotāko risinājumu! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)