Zobu protezēšana uz implantiem – kādas ir tās priekšrocības?

Zobu iztrūkums ir problēma, kas būtiski ietekmē pašapziņu jebkurā vecumā. Taču, pateicoties inovatīvām un mūsdienīgām metodēm, trūkstošo zobu aizstāšana var sniegt estētiski pievilcīgu un maksimāli dabisku rezultātu. Zobu protezēšana uz implantiem ir viena no modernākajām metodēm zobārstniecības nozarē. Lai arī šāda zobu protezēšana cenas ziņā ir dārgāks risinājums nekā klasiskās protēzes, tas kļūst arvien populārāks.

Aizstāj vienu vai pat visus trūkstošos zobus

Uz implantiem balstīta zobu restaurācija ir iespējama gan viena trūkstoša zoba gadījumā, gan arī tad, ja zaudēti pilnīgi visi zobi. Implants ir titāna skrūve, kas tiek izmantota kā zoba sakne un ievietota žokļa kaulā. Atbilstoši zaudēto zobu daudzumam, mutes dobumā tiek ievietos nepieciešamais skaits implantu, lai uz tiem izveidotu vienu vai vairākus kroņus. Ja mutes dobumā iztrūkst daži zobi, tiek izveidots uz implantiem balstīts, neizņemams tilts, kas vizuāli un funkcionāli novērš trūkstošo zobu defektu. Pacienti var brīvi ēst, runāt un smaidīt, neizjūtot diskomfortu. Totāla zobu trūkuma gadījumā uz implantiem balstīta zobu protēze nodrošina efektīvāku fiksāciju un stabilitāti nekā parastās zobu protēzes. Šīs zobu protēzes ir ētri izņemamas un ievietojamas atpakaļ, tādēļ zobu kopšana nav sarežģīta. 

Dabīga zoba analogs

Zobu protezēšana uz implantiem ir lielisks veids, kā atjaunot mutes dobuma dabisko izskatu un funkcionalitāti. Uz žokļa kaulā ievietotajām titāna skrūvēm tiek veidoti katram pacientam individuāli pielāgoti metālkeramikas vai cirkonija kroņi, kas rada īsta zoba izskatu. Tāpat implanti nodrošina dabiskāku žokļa kaula noslogojumu. Šī iemesla dēļ ne tikai apkārtējie nepamana, ka pacienta mutes dobumā atrodas mākslīgie zobi, bet ar laiku arī viņi paši aizmirst par zobu implantiem. Ikdienā zobu kopšana ir tāda pati kā saviem īstajiem zobiem, ja mutes dobumā esošā restaurācija ir neizņemama. Taču arī uz implantiem balstītas platītes kopšana ir vienkārša, jo to ir ērti izņemt un ievietot atpakaļ.

Moderns risinājums pacientiem jebkurā vecumā

Nereti pastāv uzskats, ka zobu protezēšana ir risinājums trūkstošo zobu aizstāšanai galvenokārt senioriem. Taču zaudēt zobus dažādu iemeslu dēļ var jebkurā vecumā. Tāpēc zobu protezēšana ar implantiem ir labs veids, kā maksimāli imitēt dabisko zobu izskatu un funkcionalitāti. Šis ir risinājums, kuru izvēlas arī jaunieši, jo tā rezultāts nerada mākslīgo zobu iespaidu. Galvenais nosacījums, lai izmantotu šo protezēšanas metodi, ir labs pacienta vispārējais veselības stāvoklis. 

Implantu ievietošana – vienkārša un droša

Cilvēkiem nereti pastāv nepatiesi uzskati, ka zobu implantu ievietošana ir sarežģīts process, kas var sagādāt dažādas problēmas. Patiesībā implantu ievietošana ir vienkārša un nesāpīga procedūra, kuru visbiežāk ir iespējams veikt vienas zobārstniecības vizītes laikā. Pētījumi liecina, ka tā ir veiksmīga 98% gadījumu. Dodot priekšroku trūkstošo zobu aizstāšanai ar implantu palīdzību, netiks traumēti blakus esošie zobi, kā tas būtu, izvēloties parastās zobu protēzes. Šis risinājums ne tikai iederas kopējā dabisko zobu estētikā, bet arī nerada svešķermeņa sajūtu mutē, kas ļauj bez problēmām un diskomforta pavadīt savu ikdienu.

 

Uzziniet vairāk par zobu protezēšanu uz implantiem un piesakiet konsultāciju pie speciālista apinesklinika.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu