Vietējās ziņas

 • Liepājas jūras kara bāzes paliekas – Liepājas Ziemeļu forti

  `TOMS` BALCUS/flickr.com

  Liepājas Ziemeļu forti bija daļa no Liepājas centrālā cietokšņa, un tie tika uzcelti laikā no 19. līdz 20. gadsimtam, lai pasargātu Liepājas jūras kara bāzi ienaidnieka uzbrukuma gadījumā. Nocietinājumi tika izbūvēti tagadējās Karostas teritorijā, un ārējo nocietinājumu līnija ieskāva visu pilsētu. Tomēr 1908. gadā, nepilnus desmit gadus pēc celtniecības, Liepājas cietoksni likvidēja, jo atzina, ka tā celtniecība bijusi stratēģiska kļūda. Lai iznīcinātu nocietinājumu, fortifikācijas būves tika divas reizes spridzinātas, taču ne visai veiksmīgi. 

 • Atjaunotā Rūmenes muiža ar vairāk nekā 600 gadu senu vēsturi

  Janis Klavins/flickr.com

  Kandavas novada Rūmenē atrodas pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta tapusī Rūmenes muižas kungu māja, kuras celtniecība uzsākta 1876. gadā. Neogotiskā stilā ieturēto Kungu māju sācis būvēt barons Viktors fon Disterloe, bet projektu noslēdza viņa dēls Georgs. Pēc muižas tagadējo īpašnieku iniciatīvas ir izpētīta Rūmenes vēsture un muižas īpašnieku saraksts kopš pirmsākumiem 1437. gadā. Vērienīgā muižas restaurācija un pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu.

 • Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs un tā noslēpumainā pagātne

  shutterstock.com

  Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs atrodas Ventspils novada Ances pagasta Irbenē, bijušajā Padomju armijas pilsētiņā. Gan visa pilsētiņa – armijas bāze –, gan lokatori reiz bija viens no PSRS laiku slepenākajiem objektiem. Šajā vietā, kur vēl aizvien valda pamestības aura, iespējams izjust padomju savienības laikus vēl šodien. Viens no diviem šeit palikušajiem lokatoriem, ar kuriem tika noklausīti sakari Baltijas jūras reģionā, ir astotais lielākais pasaulē un sniedzas 47 metru augstumā. 

 • Lielākais pareizticīgo dievnams Latvijā – Liepājas Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle

  shutterstock.com

  Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, zināma arī kā Karostas katedrāle, ir Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnams Karostā, Liepājā. Katedrāle ir lielākais pareizticīgo dievnams Latvijā un viena no četrām Latvijas pareizticīgo katedrālēm. Dievnams iesvētīts par godu jūrnieku aizstāvim svētajam brīnumdarim Nikolajam 1903. gadā, ceremonijā piedaloties Krievijas imperatoram Nikolajam II, viņa ģimenes locekļiem un izciliem valstsvīriem.

 • Garākā alu sistēma Latvijā – Riežupes smilšu alas

  Lauri Oherd/flickr.com

  Aptuveni piecu kilometru attālumā no Kuldīgas, Riežupes dabas parkā Rumbas pagastā atrodas Riežupes smilšu alas, kas ir mākslīgu pazemes alu labirints, turklāt šobrīd garākā alu sistēma Latvijā. Baltajā smilšakmenī izcirstās alas, saskaņā ar 1999. gada mērījumu, kopgarumā sasniedz 351 metru, bet pēc citiem avotiem – 460 metrus. 20. gadsimta pirmajā pusē alu kopgarums bijis ap diviem kilometriem, bet vēl agrāk, iespējams, līdz pat 4,6 kilometriem.

 • Skaistā un autentiskā ampīra stila Jaunauces pils

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Jaunauces pils jeb kungu māja būvēta 19. gadsimta sākumā ampīra stilā, pateicoties grāfam Karlam Johanam Frīdriham fon Mēdemam. Ēka līdz mūsdienām saglabājusies vien ar nelieliem pārveidojumiem, turklāt tajā joprojām redzama sākotnējā interjera apdare ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē. Jaunauces muižas apbūve ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • BB Wakepark gatavs ziemai: jauna terase, filmu vakari un BB Spa

  Gaidot augsto laiku un gatavojoties kārtīgām ziemas priekiem, BB wakepark ir sarūpējuši lielisku pārsteigumu saviem klientiem aizvadītajos svētkos un atklājuši BB cafe ziemas terasi.

 • "Lielā dzintara" izstāžu zāle novērtēta ar tūrisma nozares godalgu

  Publicitātes foto

  Novembra nogalē notikusi Kurzemes reģiona gada nozīmīgākā tūrisma industrijas notikuma - gada balvas "Lielais Jēkabs 2016" pasniegšanas ceremonija. Kategorijā "Dižā Kurzemes izstāžu telpa 2016" balvu saņēma koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpa "Civita Nova", pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane. 

 • Adventes laikā Liepājas koncertzālē izskanēs garīgās mūzikas programma "Mātes Terēzes lūgšanas"

  Foto: Ieva Lūka/ LETA

  Trešdien, 21.decembrī, plkst.19.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēs "Latvijas Radio kora" un kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" veidotā koncertprogramma "Mātes Terēzes lūgšana", pilsētas informācijas portāls Liepaja24.lv uzzināja Liepājas pilsētas pašvaldībā.

 • Būs skatāma Liepājas raksturīgāko ainavu retrospekcija

  Publicitātes foto

  Trešdien, 16.novembrī, plkst.17.00 par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai, Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā atklās retrospektīva izstādi, kurā būs apskatāmas gleznas un zīmējumi no ilggadējā Liepājas plenēra "Pilsēta un Jūra", pilsētas informācijas portāls Liepaja24.lv uzzināja Liepājas pilsētas pašvaldībā.