Labākais veids, kā organizēt savu ledusskapi

Ierasts, ka vislielākā dzīvība virtuvē noris tieši pie ledusskapja, jo tieši tur vienmēr atrodama kāda garda uzkoda starp ēdienreizēm vai vēss, atspirdzinošs dzēriens pēc saspringtas darba dienas. Tieši ledusskapis atbild par to, lai pārtika vienmēr būtu svaiga un labi saglabājusies, tāpēc arī tas ir rūpīgi un regulāri jākopj. Piemēram, lai atbrīvotos no ledus kārtiņas saldētavā un nodrošinātu produktiem visatbilstošāko gaisa temperatūru, tas regulāri jāatkausē. Bet, lai neveidotos baktērijas un produkti uzglabātos ilgāk, tas ir ik pa laikam jāiztīra un jāatbrīvo no novecojušiem produktiem. 

Ledusskapis ir jāiekārto tā, lai tajā būtu viegli orientēties un ātri atrast visu nepieciešamo, tāpēc īpaši jāpiedomā arī pie produktu izkārtojuma tajā. Kā tad sakārtot savu ledusskapi tā, lai katrs produkts atrastos savā vietā, un katrs no ģimenes locekļiem tajā uzreiz varētu atrast visu sev nepieciešamo, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.
 
• Pirms augļu ievietošanas ledusskapī, tos iepriekš nebūtu ieteicams mazgāt, jo šādā veidā augļi daudz ātrāk bojāsies, rodoties ledus kārtiņai. Visatbilstošākā temperatūra ledusskapī augļu glabāšanai būs apakšējie plaukti. Lai tie neizbirtu pa visu plauktu, ieteicams to glabāšanai ieviest kartona vai plastikāta kasti, kas pēc izmēra atbilstu plaukta lielumam.
 
• Lai produktu klāsts būtu ērtāk pārskatāms pēc to lietošanas termiņiem, produktus, kuru lietošanas termiņš iet uz beigām, jāizvieto plauktu priekšpusē, bet tikko iegādātie produkti jāizvieto aiz tiem. Šādā veidā būs vieglāk pārskatīt produktus, kas jāizlieto pēc iespējas ātrāk.
 
• Svaigu gaļu nebūtu ieteicams glabāt kopā ar dārzeņiem vai citiem produktiem, jo tie ātrāk bojāsies. Gaļas uzglabāšanai jāatvēl ledusskapja augšējie plaukti vai saldētava. Ja gaļa ir iegādāta jau saldētā veidā, tad zem tās ieteicams izvietot šķīvīti, lai izvairītos no traipiem, kas var rasties kušanas rezultātā.
 
• Sviestu un siera produktus var glabāt kopā, atvēlot tiem atsevišķu plastikāta kasti vai šķīvi. Atšķirībā no citiem produktiem piena produktiem vairāk ir nepieciešams tieši vēsums un tiem nebūtu ieteicams sasalt, tāpēc šo produktu glabāšanai jāatvēl kāds no ledusskapja apakšējiem vai vidējiem plauktiem. Sieru un sviestu var glabāt arī durvju plauktā, zem olu nodalījuma.
 
• Lai iekārtotu ledusskapja saldētavu, tā jāsadala vairākās daļās, piemēram, pusi atvēlot saldētām ogām vai dārzeņiem, bet otru - saldētai gaļai. Lai tajā būtu vieglāk orientēties, saldētos produktus var glabāt dažādu krāsu plastikāta kastītēs.
 
• Garšu pastiprinošajiem produktiem, piemēram, mārrutkiem, sinepēm, majonēzei vai kečupam, piemērota vieta ledusskapī būs plaukti durvju nodalījumā. Tomēr iepriekš vienmēr vajadzētu pārliecināties, ka to uzglabāšanai patiesi nepieciešama zema temperatūra, iespējams, ka tos, tāpat kā eļļu, droši var uzglabāt ārpus ledusskapja.
 
• Atspirdzinošos dzērienus, piemēram, sulas vai limonādes, ieteicams uzglabāt ledusskapja durvīs vai augšējos plauktos. Tomēr tiem, kam nepatīk pārāk auksti dzērieni, tos var ērti izietot arī ledusskapja apakšējos plauktos, kopā ar augļiem un dārzeņiem.
 
• Jau gatavu ēdienu uzglabāšanai piemēroti būs ledusskapja vidējie plaukti. Lai izvairītos no kondensāta un ūdens piekļuves, tos ieteicams pārklāt ar vāku vai šķīvi.
 
• Ja plānots ledusskapi aprīkot ar papildus atvilktnēm vai kastēm, kas nav caurredzamas, uz tām ieteicams uzrakstīt produktu kategorijas nosaukumu, kas tajās tiks uzglabāts. Šādā veidā ledusskapis kļūs vieglāk pārskatāms un uzreiz būs skaidrs, kurā plauktā konkrētais produkts ir meklējams.
 
• Ledusskapja saldētavā vajadzētu atvēlēt arī brīvu vietu ledus gabaliņu sasaldēšanai, kas noderēs karstām vasaras dienām vai atspirdzinošu dzērienu pagatavošanai.

Ja esi pamanījis, ka ledusskapis vairs nedarbojas tā, kā nākas, tad jāpadomā par jaunas tehnikas iegādi. Aizdevums no https://www.crediton.lv/aizdevumi/paterina-kredits šādā reizē var būt noderīgs, taču tikai tad, ja tam piesakies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju.